English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2018 m. lapkričio 13 d., antradienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Projekto „Lyderių laikas 3“ kūrybinės komandos įvadinė sesija
2018-04-10

Balandžio 9 d. Palangos švietimo pagalbos tarnyboje į įvadinę sesiją rinkosi Palangos savivaldybės projekto „Lyderių laiko 3“ kūrybinė komanda, kurios tikslas buvo aptarti galimas švietimo pažangos savivaldybėje kryptis.


 

Sesijos metu dalyviai išreiškė savo lūkesčius bei viltis, ko tikisi viso projekto įgyvendinimo metu. Buvo aktyviai diskutuojama apie tai, kokios Palangos savivaldybėje švietimo problemos būtų aktualiausios, ir ką galėtume pakeisti, siekiant atliepti į vaikų ir tėvų poreikius bei gerinant ugdymo proceso kokybę visose švietimo ugdymo įstaigose.

Dalyviai iškėlė 12 temų, kurios pasirodė svarbios. Diskutuojant bei analizuojant išsamiau, išryškinant problemiškumą bei aktualumą, išskirtos trys daugiausiai dėmesio sulaukusios kryptys:

Mokinio (vaiko) aktyvinimas pamokoje (ugdomojoje veikloje). Buvo svarstoma, ar tradicinė pamoka, kurioje mokytojas dirba, o mokinys klausosi (o gal ne) tinka šiuolaikiniam mokiniui. Mokyklose vis dar vyrauja akademinis mokymas. Kalbėta apie tai, kad informacijos perteikimas nebėra aktualus, nes visą informaciją yra lengvai pasiekiama, tad svarbu mokinį paskatinti domėtis, pačiam rasti informaciją, ją analizuoti, daryti išvadas, siūlyti sprendimus, skatinti tapti aktyviu pamokos dalyviu. Mokiniai keičiasi, jie kitokie negu buvo prieš 20 ar 30 metų. Pamokoje turėtų vyrauti netradiciniai ugdymo metodai, skatinantys mokinių aktyvumą, kūrybiškumą, loginį ir kritinį mąstymą. Taip pat aktualu ir mokymo aplinkos įvairinimas nuo aplinkos klasėje keitimo iki ugdymo kitose aplinkose. Buvo kalbame ne tik apie mokyklas, bet ir apie darželius, neformaliojo švietimo įstaigas. 

Tėvų įtraukimas. Ar tikrai tėvai yra laukiami švietimo įstaigose? Ar jie yra pilnaverčiai bendruomenės dalyviai? Ar sudarytos galimybės bendradarbiauti kuriant įstaigos viziją, prisidėti prie įstaigos vadybos, ugdymo proceso? Ar visi gali prisidėti, ar tik kai kurie, esantys tėvų komitetuose, įstaigos taryboje? Ar bendravimas nėra tik formalus, kviečiantis dalyvauti susirinkimuose ir kita? Šie ir kiti klausimai buvo iškelti diskusijos metu. Svarstoma, kad aktyvesnis tėvų įtraukimas kelia jų pasitikėjimą įstaiga, didina mokinių mokymosi (vaikų ugdymosi) motyvaciją, gerina jų pasiekimus.  

Socialinių – emocinių kompetencijų plėtojimas. Dalyviai diskutavo, kaip švietimo įstaigos bendruomenė bendrauja, bendradarbiauja, ar sugebame pastebėti, suprasti vieni kitus, ar galime atvirai kalbėtis, tartis, ar žinome, kuo gyvena mūsų ugdytiniai?

Kūrybinė komanda išsiskirstė su užduotimi: aptarti iškilusias temas su savo bendruomenėmis ir kitam susitikimui parsinešti informaciją apie jų nuomonę.

Kviečiame Palangos miesto bendruomenę aktyviai prisidėti prie savo vaikų švietimo kokybės gerinimo ir dalyvauti diskusijose. Savo nuomonę galite pareikšti paspaudę nuorodą www.manoapklausa.lt/apklausa/992642205/. Ačiū. 

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6149730
Šiandien apsilankė: 143
Dabar naršo: 50
Sprendimas: IDAMAS