English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2018 m. rugpjūčio 17 d., penktadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palanga šv. Velykas kviečia švęsti smagiai ir išradingai
2018-03-29

 

Velykos Palangoje kaip ir kasmet bus linksmos – antrąją šventės dieną miesto gyventojai ir svečiai kviečiami pakilti nuo valgiais apkrautų stalų bei pasivaikščioti po įspūdingą Margučių alėją J. Basanavičiaus gatvėje, sudalyvauti margučių ridenimo čempionate ar orientacinėse varžybose, kurių metu galima laimėti saldžių prizų.


 

 

Įspūdinga Margučių alėja

Belaukdama šv. Velykų Palanga kaip ir kasmet pasidabino įspūdinga Margučių alėja, tad pramogautojų labiausiai pamėgta J. Basanavičiaus gatvė jau antrus metus iš eilės tapo muziejumi po atviru dangumi. Šiemetiniai šv. Velykų simboliai – išskirtiniai, skirti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. 

Šių metų margučiai minimalistinio stiliaus – baltos spalvos, su tautinės vėliavos akcentais bei šimtmečio nuotraukomis su užfiksuotais įvairaus laikmečio Palangos gyvenimo momentais. Kiekvieną margutį puošia 7 nuotraukos, atspindinčios įsimintinus praėjusio šimtmečio istorinius faktus, taip pat – užfiksuotos reikšmingos šių laikų Palangos bendruomeninio gyvenimo akimirkos. Kiekviena nuotrauka papildyta tekstine informacija.

Nuotraukose, kurios tapo pagrindiniu margučių puošybos elementu, primenamos ne tik praėjusio šimtmečio Palangos kurorto nuotaikos, bet ir akimirkos iš čia savo šaknis įleidusių mėgėjų meno kolektyvų, šiais metais mininčių garbingas savo veiklos sukaktis – „Grubiojo“ teatro bei folkloro ansamblio „Mėguva“ – kūrybinės istorijos.

Dominavo vienspalviai

„Pasak etnografės Zitos Baniulaitytės, mūsų pajūrio krašte visuomet dominavo vienspalviai margučiai, kuriuos daugiausiai braižydavo arba dažydavo svogūnais – „cibulaiškiais“. Sekdami šia tradicija, nusprendėme ir šiais metais Palangą  papuošti vienspalviais margučiais“, – sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

Margučius puošiančios nuotraukos paimtos iš dr. Jono Šliūpo, Jolantos Klietkutės asmeninių kolekcijų, Palangos kurorto muziejaus, Palangos kultūros ir jaunimo centro ir kitų privačių archyvų.

Maždaug 2 metrų aukščio dešimties margučių alėja galima grožėtis iki  balandžio 8 dienos.

Margučių ridenimas

Dar viena Palangos tradicija – kasmet didžiulio pramogautojų susidomėjimo sulaukiantis margučių ridenimo čempionatas prie jūros tilto. Ne išimtis ir šiemetinės šv. Velykos – ši atrakcija visus sukvies antrąją šventės dieną, pirmadienį, 13 val.

Jūratės ir Kastyčio skvere skambės smagi muzika, o ant link jūros tilto vedančio pėsčiųjų tako bus įrengtas maždaug 20 metrų ilgio margučių ridenimo takas. Dalyvauti šioje valandą truksiančioje smagioje atrakcijoje galės kiekvienas, atsinešęs margučių. Nugalėtojų lauks prizai.

Margučių ridenimo varžytuvės antrąją šv. Velykų dieną vyks ir Šventojoje – ridentojai apie vidurdienį laukiami Jūros gatvėje, ties sankirta su Prieplaukos gatve. Kartu čia vys ir kasmetinio pėsčiųjų žygio „Gintaro kelias“ ir akcijos „Riedam“ dalyvių, pasiryžusių pasirinktu būdu pajūriu įveikti atstumą nuo Palangos iki Šventosios, sutiktuvės.

Beje, pramogautojai Šventojoje bus kviečiami ne tik ridenti margučius, bet ir sudalyvauti smagiose orientacinėse varžybose – pagal žemėlapį surasti „velykinius“ medžius, padabintus saldžiomis velykinėmis dekoracijomis. Būtent šie saldumynai ir taps orientacinių varžybų dalyvių prizais.  

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 5797171
Šiandien apsilankė: 473
Dabar naršo: 90
Sprendimas: IDAMAS