English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. kovo 22 d., penktadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palanga jau gyvena vasaros ritmu – prasidėjo Kurorto šventė
2018-05-25

Palanga pasitinka vasarą – visą savaitgalį mieste šurmuliuos Kurorto šventė, vietos gyventojams ir svečiams dovanosianti per šimtą įvairių, skirtų įvairaus amžiaus bei pomėgių pramogautojams.


 

Gerokai anksčiau nei įprasta plūstelėjus vasariškiems orams, svečių gausos sulaukusi Palanga jau kurį laiką gyvena vasaros ritmu. O kad kiekvienas miesto svečias ir vietos gyventojai kurorte jaustųsi gerai, besirengiant aktyviajam kurortiniam sezonui didžiulis dėmesys buvo skiriamas miesto viešosioms erdvėms. Be kitų darbų, pavasarį buvo atnaujintas ir Jūros tiltas – pagal poreikį pakeistos medinės tilto dalys, turėklai, tiltas perdažytas.

Paplūdimiai parengti

Vasariški orai prie jūros atvilioja vis daugiau poilsiautojų. Tiesa, dauguma jų mėgaujasi tik saulės voniomis, o į jūrą įbristi kol kas ryžtasi vos vienas kitas. Tačiau paplūdimai maudynių mėgėjams jau parengti – čia yra persirengimo kabinos, suolai šiukšlių dėžės, veikia viešieji tualetai.

Nuo gegužės 15 d. centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi ir gelbėtojai. Jie pramogautojų saugumu rūpinasi visą parą. Nuo birželio gelbėtojai ims budėti ir Šventosios gelbėjimo stotyje bei visuose gelbėjimo postuose. Postuose, kurių kurorto paplūdimiuose iš viso įrengta 17, bus budima iki rugsėjo 1 d. kasdien nuo 9 val. iki 20 val. Šventosios gelbėjimo  stotyje gelbėtojai budės visą parą.

Paplūdimio atkarpoje nuo jūros tilto iki Rąžės upelio žiočių jau baigiami ekstremalios situacijos likvidavimo darbai. Iki vasaros nuo audrų labiausiai nukentėjusioje paplūdimio atkarpoje supilta apie 8 tūkst. kubinių metrų smėlio, formuojamas ir klojiniais bei žabtvorėmis sutvirtinamas kopagūbris. Smėlis, atlikus tyrimus bei gavus mokslininkų rekomendacijas, jau baigiamas vežti iš Šventosios, kur buvo iškastas vykdant uosto gilinimo darbus.

Rekonstruojama Kretingos gatvė

Vairuotojai, vystantys į Palangą, atkreipia dėmesį į tai, kad vyksta įvažiavimo į kurortą – Kretingos gatvės – rekonstrukcija. Šiuo metu Kretingos gatvėje formuojama kelio konstrukcija, klojami lietaus nuotekų tinklai, montuojama pralaida per Rąžės upelį. Kelio konstrukcijos formavimo bei šaligatvių tiesimo darbai vyksta ir šio projekto apimtyje rekonstruojamoje Klaipėdos plento atkarpoje.

Tačiau didelių nepatogumų vykstantiejį į Palangą nepatirs, kadangi rekonstrukcijos metu eismas Kretingos gatve vyksta ir vyks abiem kryptimis, o iki aktyviojo kurortinio sezono rangovai yra įsipareigoję įrengti ir išasfaltuoti rekonstruojamos gatvės dalies dvi eismo juostas. Tad važiavimo sąlygos vasarą vykstant į ir iš Palangos nebus kitokios, nei buvo iki prasidedant gatvės rekonstrukcijai. Kretingos gatve automobiliai abiem kryptimis galės važiuoti jau rekonstruota gatvės puse.

Tačiau norintieji išvengti tvarkomos gatvės atkarpos, į kurortą vykti gali kitais keliais. Į Palangą patogiai galima įvažiuoti ne tik Kretingos gatve – vengiant rekonstruojamos gatvės atkarpos, iš Kretingos pusės atvykstantys vairuotojai gali rinktis Palangos aplinkkelį, ir į kurortą įvažiuoti iš Palangos oro uosto pusės. Vykstantieji iš Klaipėdos pusės gali rinktis kelią pro Nemirsetą.

Pramogos – įvairiam skoniui

O atvykti į Palangą tikrai verta, nes kurortas, kaip ir kasmet, savo svečiams siūlys gausybę kultūros, sporto renginių, sveikatinimo galimybių bei visą puokštę kitų pramogų. Pasiilgusieji ramaus poilsio visuomet laukiami viename iš gražiausių Rytų Europoje Birutės, parke, grafų Tiškevičių rūmuose įsikūrusiame Gintaro bei kituose muziejuose.

Aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, be jau įprastų, kviečiami naudotis ir naujais dviračių takais – nutiesta beveik 2,5 kilometro ilgio dviračių tako atkarpa Vanagupės gatvėje. Tad ekologiško transporto mėgėjams atsirado galimybė patogiai, jiems skirtais takais, pasiekti jūrą šiaurinėje miesto dalyje – nauji dviračių takai iš Vytauto gatvės (kurios dalis taip pat skirta dviratininkams) driekiasi palei Vanagupės g. iki link jūros vedančio Lino tako, kuris yra pritaikytas ne tik pėstiesiems, bet ir neįgaliesiems, besinaudojantiems vežimėliais, bei dviratininkams.

Į Palangą atvykusieji su vaikais taip pat neliks nuvilti – be kitų pramogų, mažųjų laukia nemokamas Pasakų parkas, Vaikų parkas, žaidimų aikštelės.  

Apžvalgos aikštelė bokšte

Viena iš naujovių, kurią šią vasarą savo svečiams siūlo Palanga – Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšte įrengta apžvalgos aikštelė. Apsilankius joje, pramogautojams atsiveria Palangos vaizdas iš daugiau nei 20 metrų aukščio.

Apžvalgos aikštelėje galima ne tik pasigrožėti Palanga iš paukščio skrydžio (pro bokšto langus matyti miesto panorama bei jūra), bet ir, pakėlus akis į viršų, visai iš arti išvysti įspūdingo dydžio bažnyčios varpus bei jų mechanizmą, kadangi lankytojams skirta zona įrengta būtent varpų aikštelėje. Bokšto apžvalgos aikštelėje įrengti ir du monokliai-teleskopai.

Norintieji patekti į 21,4 metro aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę, šį atstumą turi įveikti laiptais. Pasigrožėti yra kuo ir pakeliui – tarpinėje laiptų aikštelėje galima apžiūrėti bažnyčios laikrodžio mechanizmą bei perskaityti laikrodžio naudojimo instrukciją.

„Anapilio“ aplinka

Dar viena šiųmetė naujovė – sutvarkyta vienos iš gražiausių Palangos vilų – „Anapilio“ ­ aplinka. Apsilankiusieji šioje miesto erdvėje neabejotinai panorės pasižvalgyti po viloje įsikūrusį Kurorto muziejų.

Sutvarkytoje „Anapilio“ teritorijoje įrengti retro stiliaus stovai dviračiams, suolai, šiukšlių dėžės, įrengti ir nauji apšvietimo stulpai. Teritorijos apšvietimas suprojektuotas taip, kad akcentu taptų „Anapilis“. Vilai apšviesti skirtų šviestuvų skleidžiama šviesa nukreipta taip, kad išryškintų pastatą bei atskiras jo detales – stogo kraigą, smailę, medžio raižinius. Kiti šviestuvai apšviečia liepų alėją bei pėsčiųjų takus.

Tvarkant vilos aplinką, didelis dėmesys buvo skirtas ir želdiniams ­– vilos teritorija buvo papildyta naujais pušų sodinukais, pasodinta ir žydinčių gėlių.

Kurorto šventė

O visą savaitgalį Palangoje nuobodžiauti neleis Kurorto šventė, kurios programa sudėliota taip, kad atspindėtų Palangos įvairiapusiškumą – bus ir sporto, sveikatinimo renginių, taip pat – populiariosios bei liaudiškos muzikos, apsilankyti kvies meno parodos ir kiti renginiai. Šeštadienio kulminacija – šventinis fejerverkas nuo jūros tilto.

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6713507
Šiandien apsilankė: 5627
Dabar naršo: 46
Sprendimas: IDAMAS