English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. rugpjūčio 19 d., pirmadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palangoje pusė tūkstančio šalies vaikų pirmą kartą pamatė jūrą
2019-07-29

Palanga jau ketvirtus metus iš eilės padovanojo sunkiau gyvenančių šeimų vaikams šventę – pirmąjį susitikimą su jūra. Šeštadienį link jūros juos palydėjo ne tik socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ sumanytojas bei globėjas Palangos meras Šarūnas Vaitkus su žmona Vilma – pasveikinti mažuosius atvyko ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene.


 

„Pasveikink jūrą Palangoje“ – socialinė akcija, inicijuota Palangos miesto savivaldybės, į pirmąjį susitikimą su jūra savaitgalį sukvietė per pusę tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos. Vaikų klegesio kurortas prisipildė jau ankstų šeštadienio rytą – surinkę prie Kurhauzo, mažieji pramogavo bei nekantriai laukė momento, kada galės pirmą kartą pamatyti  jūrą.

Neilgai trukus spalvinga bei nuotaikinga eisena J. Basanavičiaus gatve patraukė link Jūratės ir Kastyčio skvero, kur mažųjų laukė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. Pasveikinęs mažuosius, meras į sceną pakvietė ypatingus svečius – šalies Prezidentą Gitaną Nausėdą bei pirmąją ponią Dianą Nausėdienę. Šalies vadovas buvo sutiktas džiaugsmingais mažųjų plojimais. Po Prezidento bei pirmosios ponios sveikinimo kalbų, vaikai pakviesti į pirmąjį susitikimą su jūra.

Pirmą kartą surengta 2016 m., akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ kasmet sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Dalyvauti Palangos miesto savivaldybės rengiamoje socialinėje akcijoje pakviestos visos šalies savivaldybės, iš kiekvienos savivaldybės paprašyta atvykti 10 vaikų grupę ir po 2 lydinčius asmenis. Atvykstančių vaikų grupei bei juos lydintiems asmenims apgyvendinimą, maitinimą bei visas pramogas Palanga suteikia nemokami, savivaldybių prašyta pasirūpinti tik dalyvių kelionės organizavimu bei išlaidomis. Šiais metais kurorte apsilankė vaikai iš 44 šalies savivaldybių.

Palangos tiltą užtvindžiusi vaikų jūra trumpam sustojo bendrai nuotraukai. Netrukus, lydimi vadovų bei gelbėtojų, vaikai patraukė į paplūdimį. Čia jų laukė ne tik pirmosios maudynės jūroje, bet ir kitos atrakcijos – svajonių miesto statyba, žaidimai su vandeniu ir smėliu, spalvotų dulkių fejerverkas ir kitos pramogos. Šiemet akcijos organizatoriai – Palangos kultūros ir jaunimo centras – ypač didelį dėmesį skyrė socialinei, sveikatingumo bei saugumo prevencijai. Palangos miesto gelbėtojai vaikams pasakojo apie vandenyje slypinčius pavojus, mokė, kaip elgtis ir ištikus nelaimei nepasimesti jūroje, kuri ne visada būna gera bei draugiška. Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistai kartu su animatoriais mokė vaikus, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Po maudynių, kultūrinėje pievoje „I love Palanga“ vyko piknikas ir įvairios pramogos. Palangos pakrančių apsaugos pareigūnai vaišino pasienietiška koše, o Laimos Lapkauskaitės grupė „Mergaitės iš Majamio“ susirinkusiems dovanojo koncertą.

Sekmadienį, prieš kelionę namo, mažieji kurorto svečiai šėlo Palangos vasaros parke, lankė kurorto muziejus ir susipažino su Palanga.

Palangos meras Š. Vaitkus džiaugėsi ne tik pirmuoju vaikų susitikimu su jūra, bet ir bendruomenės geranoriškumu bei sutelktumu, rengiant mažiesiems šią ypatingą dovaną.

Palangos bendruomenės vardu dėkoju Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai ir jo žmonai Dianai Nausėdienei už apsilankymą jautrioje Palangos miesto jau 4 metus organizuojamoje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“. Dėkoju ir miesto Tarybai, administracijai, visiems savanoriams, rėmėjams, žiniasklaidai, savivaldybių pedagogams ir lydintiems asmenims, Palangos kultūros ir jaunimo centro kolektyvui, savivaldybės kultūros skyriaus darbuotojams, Palangos bendruomenei, visoms kurorto tarnyboms už gerą širdį ir parodytą dėmesį Lietuvos vaikams. Vaikai sekmadienį išvažiavo, bet prisiminimai ir patirtos emocijos jų atmintyje išliks dar ilgai. Prieš ketverius metus sugalvota gerumo akcija pasiteisino. Lauksime vaikų kitais metais“, – pasibaigus akcijai sakė kurorto meras Š. Vaitkus.

 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 7731031
Šiandien apsilankė: 3250
Dabar naršo: 74
Sprendimas: IDAMAS