English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. vasario 16 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Kviečiame įmones, įstaigas ir organizacijas prisijungti prie unikalaus nacionalinio aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“
2018-09-26

Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ yra pelno nesiekiančios, licencijuotos organizacijos, kurių tikslas – organizuoti ir finansuoti apmokestinamųjų gaminių (baterijų ir akumuliatorių, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, hidraulinių amortizatorių, padangų), elektros ir elektroninės įrangos, alyvų atliekų ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (toliau – Gaminių atliekos) surinkimą ir perdirbimą.


 

Siekiant užtikrinti tinkamą Gaminių atliekų surinkimą, didinti surenkamų Gaminių atliekų kiekį bei sumažinti šių atliekų patekimą į aplinką ir sąvartynus Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bendradarbiaujant su savivaldybėmis, regioniniais atliekų tvarkymo centrais bei kitais partneriais įgyvendina nacionalinį projektą „Mes rūšiuojam“, kurio metu visose Lietuvos savivaldybėse ekonominėmis priemonėmis gyventojai skatinami Gaminių atliekas rūšiuoti, rinkti atskirai ir perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams. Projektas „Mes rūšiuojam“ unikalus tuo, kad jame gali dalyvauti visos Jūsų savivaldybės teritorijoje esančios įmonės, įstaigos ir organizacijos, visiems dalyviams už išrūšiuotas ir perduotas atliekų tvarkytojui Gaminių atliekas bus atsilyginta projekto partnerių prekėmis, suteiktomis paslaugomis, dovanomis, prizais, dalis atliekų bus superkama. Atliekų surinkimą vykdys UAB „Atliekų tvarkymo centras“.

Nacionalinis projektas „Mes rūšiuojam“ susideda iš šių dalių:

1. „Mes rūšiuojam Mokykloje“, kurio metu švietimo įstaigose visoje Lietuvoje (šiame projekte aktyviai dalyvauja daugiau negu 1100 švietimo įstaigų) yra renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos;

2. „Mes rūšiuojam Įmonėje“, kurio metu įmonėse, įstaigose ir organizacijose visoje Lietuvoje (šiame projekte aktyviai dalyvauja 1700 įmonių) yra renkamos elektros ir elektroninės įrangos ir nešiojamųjų baterijų atliekos;

3. „Mes rūšiuojam Autoservise“, kurio metu transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdančius asmenis informuojame apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą, pridavimo galimybes;

4. „Mes rūšiuojam automobilių atliekas“, kurio metu iš Jūsų savivaldybėje esančių legalių automobilių ardytojų bus renkamos neigiamą rinkos vertę turinčios automobilių atliekos.

5. „Mes rūšiuojam. Ambasadoriai“, kurio metu iš Jūsų savivaldybėje esančių Ambasadorių (šiame projekte visoje Lietuvoje dalyvauja daugiau nei 800 Ambasadorių), jų atstovaujamų seniūnijų, bendruomenių, renkamos elektros ir elektroninės įrangos bei baterijų ir akumuliatorių atliekos.

6. „Mes rūšiuojam įrankius“, kurio metu iš elektriniais įrankiais prekiaujančių, juos nuomuojančių, remontuojančių įmonių, statybų bendrovių superkami seni, nebenaudojami elektriniai įrankiai.

7. „Mes rūšiuojam. Akademija“, kurio metu švietimo įstaigose, darželiuose, organizacijose vedamos Gaminių rūšiavimo pamokos.

Išsamią informaciją apie projektą „Mes rūšiuojam“ galite rasti internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad visi prisijungę prie projekto „Mes rūšiuojam“, rūšiavę ir rinkę atskirai Gaminių atliekas, projekto nuostatuose nustatyta tvarka, turės galimybę eiti į kino teatrą, įsigyti sporto prekių, knygų bei gauti kitų vertingų dovanų ir prizų, o svarbiausia ženkliai prisidėti prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. Projekto organizatoriai visas įmones įstaigas ir organizacijas aprūpins atliekų surinkimo talpomis bei užtikrins atliekų surinkimą ir perdirbimą. Taip pat šiam projektui viešinti yra pagaminti specialūs plakatai.

Primename, kad Gamintojų ir Importuotojų Asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bendradarbiaudamos su partneriais sukūrė aplinkosauginę internetinę platformą atliekos.lt, kuri skirta gyventojams, įmonėms, organizacijoms. Šioje svetainėje galima rasti reikiamą informaciją apie atliekų tvarkytojus, tinkamą atliekų sutvarkymą, jų priėmimo vietas, surinkimo galimybes ir kt.

Kviečiame įmones, įstaigas ir organizacijas prisijungti prie unikalaus nacionalinio aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam“ taip ne tik parodant pavyzdį kitiems asmenims, bet ir prisidedant prie gamtos išsaugojimo.

Dėl papildomos informacijos galima kreiptis el. paštu veronika@gia.lt arba telefonu 8 684 41360.

                     

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6520200
Šiandien apsilankė: 491
Dabar naršo: 88
Sprendimas: IDAMAS