English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2018 m. kovo 17 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Meras Š. Vaitkus kreipėsi į susisiekimo ministrą – prašo neleisti uždaryti daugiabučių kvartale įsikūrusio pašto
2017-10-26

Palangos meras Šarūnas Vaitkus trečiadienį raštu kreipėsi į susisiekimo ministrą Roką Masiulį ir laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančią Ingą Visockytę prašydamas neleisti uždaryti Palangos pirmojo pašto, įsikūrusio Klaipėdos plente, didžiausiame daugiabučių gyvenamųjų namų kvartale. Šis klausimas trečiadienį iškeltas ir Savivaldybėje vykusio susitikimo su Lietuvos pašto Klaipėdos regiono direktore Vida Pikčiūniene metu.


 

Informacija, kad akcinė bendrovė Lietuvos paštas planuoja jau nuo lapkričio 17 d. uždaryti Klaipėdos plente įsikūrusį Palangos 1-ąjį paštą, Savivaldybę pasiekė šios savaitės pradžioje. Tačiau miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs – toks sprendimas sukeltų didelių nepatogumų miesto gyventojams, ypač – vyresnio amžiaus. Ši Savivaldybės pozicija trečiadienį buvo išsakyta V. Pikčiūnienei.

Susitikimo metu meras atkreipė dėmesį, jog, Savivaldybės duomenimis, uždaryti planuojamas Palangos 1-asis paštas per mėnesį vidutiniškai aptarnauja apie 6 tūkst. klientų, kurių didesnė dalis – vyresnio amžiaus žmonės. „Kaip mus informavo šiame pašte dirbančios darbuotojos, minėtame pašte kiekvieną mėnesį komunalinius mokesčius moka apie 2 tūkst. žmonių, iš gyventojų priimama apie 700 siuntų, gyventojai atsiima apie 1,5 tūkst. paprastų siuntų, apie 700 registruotų tarptautinių siuntų bei apie 800 iš kitų Lietuvos miestų siunčiamų registruotų siuntų. Uždarius šį paštą, minėtas paslaugas gyventojai galėtų gauti tik miesto centre, Vytauto gatvėje esančiame centriniame pašte, o finansinėmis paslaugomis siūloma naudotis šalia esančiame Lietuvos pašto finansinių paslaugų „PayPost“ skyriuje, kuris yra nepritaikytas vienu metu priimti didesnį žmonių kiekį, tad susidarius eilei, net ir prastu oru gyventojai būtų priversti laukti lauke“, – pabrėžė Š. Vaitkus.

Pasak mero, naudotis Vytauto gatvėje esančio centrinio pašto paslaugomis didelei daliai miesto gyventojų nepatogu dėl keleto priežasčių. „Garbaus amžiaus žmonėms būtų sunku pėsčiomis nueiti iki centrinio pašto, nes atstumas iki jo nuo 1-ojo pašto – maždaug trys kilometrai. Nepatogu būtų ir vairuojantiems automobilius, kadangi centrinis paštas yra įsikūręs ties Vytauto ir Kretingos gatvių sankirta, tad prie pastato įrengti automobilių stovėjimo aikštelę nėra galimybių“, – sakė meras.

Susitikimo su V. Pikčiūniene metu meras taip pat atkreipė dėmesį ir tai, kad centrinio pašto paslaugomis itin aktyviai naudojasi poilsiautojai, kurių Palanga per metus sulaukia apie 900 tūkst. „Uždarius paštą daugiabučių namų rajone, visi iki šiol šio pašto paslaugomis besinaudoję apie 6 tūkst. Palangos miesto gyventojų, tvarkantys kasdienius reikalus, būtų priversti naudotis centrinio pašto paslaugomis. Tad visi palangiškiai, net ir seneliai, būtų priversti eiti į Vytauto gatvėje įsikūrusį paštą ir laukti ilgose eilėse kartu su poilsiautojais. Tai būtų labai nepatogu“, – kalbėjo Š. Vaitkus.

Meras atkreipė dėmesį ir į tai, uždaryti planuojamas 1-asis paštas įsikūręs vos 40 kvadratinių metrų patalpose, jame dirba tik du darbuotojai, tad pašto išlaikymo kaštai neturėtų būti dideli, o, sprendžiant iš aptarnaujamų klientų skaičiaus, šio pašto veikla neturėtų būti ir nuostolinga, ypač palyginti su nepatogumais, kuriuos sukeltų šio pašto uždarymas. „Mes norime, kad šis paštas išliktų dėl gyventojų patogumo, todėl prašome jūsų pagalbos ir supratimo“, – sakė meras. 

V. Pikčiūniene pažadėjo atsakymą duoti artimiausiu metu.

Visi šio pasitarimo metu išsakyti Savivaldybės argumentai išdėstyti ir susisiekimo ministrui R. Masiuliui bei laikinai Lietuvos pašto generalinės direktorės pareigas einančiai I. Visockytei adresuotame rašte. „Įvertinus šio pašto išlaikymo kaštus ir faktą, jog uždarius minėtą paštą, centriniame pašte ženkliai pablogės paslaugų teikimo kokybė, o Palangos miesto gyventojai susidurs su dideliais nepatogumais, manytina, kad didžiausiame Palangos daugiabučių namų kvartale esantis paštas uždaromas turint tikslą patalpas parduoti.  Prašome atkreipti dėmesį į išsakytas problemas ir neleisti uždaryti Klaipėdos pl. 62A įsikūrusio Palangos 1-ojo pašto“, – teigiama mero rašte. 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
       
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 5126931
Šiandien apsilankė: 2104
Dabar naršo: 41
Sprendimas: IDAMAS