English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2017 m. lapkričio 24 d., penktadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Tarptautinę gido dieną - diskusijos apie gido profesiją
2017-02-22

Švenčiant Tarptautinę gido dieną diskusijos apie gido profesiją vyko Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje. Ne diskusijos, o greičiau – pokalbiai, gidų pasidalinimas turima patirtimi su Palangos jaunimu.


Daugiau kaip 40 metų gidavimo patirties turinti palangiškė gidė Emilija Aleknavičienė gidus apibūdino kaip ambasadorius, pristatančius ir reprezentuojančius savo kraštą, šalį. Emilijos teigimu, būti gidu – tai ne tik malonumas keliauti, bet ir atsakomybė, tenkanti planuojant, organizuojant kelionę, valdant konfliktines ir kritines situacijas. Gido profesija – labai įvairiapusiška, o gidas – nuolat tobulėjantis žmogus. Sudėtinga aprašyti viską, ką pasakojo įspūdingą gidavimo patirtį turinti Emilija. Tačiau visa, ką pasakojo – yra tikra tiesa – tam pritarė ir kiti į diskusiją atvykę gidai – Alma Slaboševičienė, Arūnas Šateika, Svetlana Protienė.
Šventę organizavo Klaipėdos teritorinės darbo biržos Jaunimo darbo centro Palangoje vyr.specialistė Aistė Andriuškevičiūtė ir Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė, kurių teigimu, šis šventės formatas atsirado iš noro pristatyti gido profesiją jaunimui, priminti apie ją, tuo pačiu skatinant pažinti savo kraštą, juo didžiuotis, sužinoti tai, kas buvo nežinoma, dar neatrastus dalykus parodyti ir kurorto svečiams.
Nustebino gidas Arūnas Šateika, diskusijos metu prabilęs gražia žemaitiška kalba ir papasakojęs Palangoje esančios J. Simpsono gatvės istoriją. Juk tik J. Simpsono dėka 1920-1921-aisiais Lietuvai buvo grąžintas Palangos kraštas ir gautas 19,5 km pločio priėjimas prie jūros. Tik keleto iš susirinkusių žinoma istorija parodė, kad jaunimas nežino, ne tik gatvių istorijų, bet ir daugelio kitų, Palangai, o ir Lietuvai taip svarbių istorinių detalių.
Renginyje svečiavosi dar viena gidė, savo maršrutuose nevengianti pristatyti ir Žemaitijos, Henrieta Miliauskienė. Henrietos pateikti ir pristatyti gidavimo pavyzdžiai leido suvokti, kad erdvės surasti savo maršrutą, savo būdą pažinti, tikrai yra dar pakankamai. Skatindama pažinti kraštą nuosekliai, neskubant, ši gidė siūlo šūkį „Lėtai yra gerai!“. Šios gidės siūlomos idėjos pateiktos internetiniame puslapyje www.sraigunas.lt. Gidė, turinti aukščiausios kategorijos gido statusą, ne tik papasakojo gidavimo subtilybes, bet ir atskleidė, kad gidas gali tapti ta ašimi, aplink kurią sukasi bendruomenės gyvenimas, atnaujinami ištisi miesto kvartalai. Gido dėka pamirštą miestelį galima atrasti iš naujo, atkreipti dėmesį į tuos paveldo objektus, kuriuos svarbu išsaugoti. Džiugu, kad tarp gerųjų pavyzdžių Henrieta pristatė ir projektą „Birutės parko atspindžiai“, kuris Birutės parko lankytojus nukelia į XIX a. pabaigą bei suteikia galimybę išvysti laisvalaikį leidžiančius grafų Tiškevičių šeimos narius bei atostogaujančius jų svečius. Kaip gerasis pavyzdys buvo pateiktas ir šiuolaikiškas būdas keliauti, taip pat įgyvendintas kurorte – tai interaktyvus turas „Tiškevičių bulvaras“, lankytojams atveriantis nuostabios grafų Tiškevičių epochos nekilnojamojo kultūros paveldo ir gyvenimo būdo ženklus Palangoje.
Palangos turizmo informacijos centro vyriausioji specialistė darbui su turizmu Alma Slaboševičienė, trumpai pristatydama Palangos turizmo informacijos centrą, pakvietė savanorius prisijungti prie veiklų vasarą, kada darbo krūvis būna didelis ir pagalba tikrai yra reikalinga ir naudinga. Jaunimui buvo pasiūlyta ne tik pažinti gido profesiją tiesiogiai bendraujant su Palangos gidais, bet ir suprasti, kokią veiklą vykdo Palangos turizmo informacijos centras.
Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorius Kęstutis Rudys – juk kiekvienam iš mūsų tenka gidauti – aprodant miestą draugams, giminėms, svečiams. Tai svarbu ir dirbant savo tiesioginį darbą, sutinkant svečius. Įdomus pasakojimas - maloni smulkmena (gal net dovana) draugams, parodant ir pristatant Palangą. Direktorius pakvietė jaunimą dažniau praverti ir bibliotekos Kraštotyros skyriaus duris, nes ten slepiasi tikri žinių lobynai.
Kurorto muziejaus direktorius, Jūratis Liachovičius, papasakojo ne tik apie garsiuosius vėjo vargonus, bet pažėrė ir kitų intriguojančių detalių – juk tarp jaunimo mažai kas žino, kad poetas, Nobelio premijos laureatas, Josifas Brodskis, laiką leido ir Palangoje. Žydų kilmės rusų poetas J. Brodskis 1966-ųjų rugpjūtį maždaug savaitę praleido Palangoje, gyveno grafų Tiškevičių rūmų pusrūsyje įrengtame bendrabutyje kuriamo Gintaro muziejaus darbuotojams. Antrą kartą Palangoje poetas lankėsi 1968-ųjų sausį. Būtent Palangoje, kur J. Brodskis praleido maždaug savaitę, sukurti įtakingiausio šio kūrybos tarpsnio posmai. O dar mažiau jaunimo, kurorto gyventojų žino, kad Palangoje viešėjo ir dar vienas Nobelio premijos laureatas - Vladislavas Reimontas, kuris,1908 m., būtent Palangoje parašė kūrinį, už kurį jam ir buvo skirta Nobelio premija (epopėją „Kaimiečiai“).
Tautvydas Lubys, jaunimo darbuotojas, šio renginio vedėjas, pasidžiaugė, kad renginio metu išsakytos mintys galės tapti įvairių jaunimo realizuojamų projektų turinio dalimis, o jaunimas – skatinamas atrasti iš naujo, lyg ir, atrodytų, pažįstamą savąją Palangą.
Taigi gidas turi ne tik žinoti istorinius faktus, būti psichologu, jam padeda ir biologijos, ir chemijos žinios, inovatyvių technologijų taikymas, kūrybiškumas, verslo dėsnių. Ir dar daug daug savybių turi turėti gidas. O svarbiausia, kaip teigė gerbiama Emilija, turėti didelę didelę širdį ir daug meilės supantiems žmonėms. Dar kartelį su švente Jus, gerbiami gidai, sveikina Palangos jaunimas ir dėkoja už pasidalintą patirtį.

 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
         
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 4685874
Šiandien apsilankė: 4683
Dabar naršo: 104
Sprendimas: IDAMAS