English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. vasario 16 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Socialiniai projektai – galimybė įsitraukti į naudingą veiklą
2018-06-11

 

Kasmet Palangos miesto savivaldybė kviečia organizacijas teikti socialinių projektų paraiškas skelbiamam konkursui. Šiais metais sulaukta keturių paraiškų. Socialinių projektų atrankos komisijai įvertinus visas gautas paraiškas, buvo nuspręsta savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie visų keturių projektų įgyvendinimo. 

 

Socialinių projektų tikslas

Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Stančiauskaitė, socialinių projektų tikslas – gerinti socialinių paslaugų prieinamumą, skatinti Palangos miesto gyventojus įsitraukti į socialinę veiklą, socialinių renginių ir akcijų organizavimą, supažindinti bendruomenę su aktualiomis socialinėmis problemomis, skatinti įsitraukti į šių problemų sprendimą. „Socialinių projektų konkursas yra skelbiamas kasmet. Vadovaujantis Palangos miesto savivaldybės projektų paraiškų teikimo ir atrankos konkurso tvarkos aprašu, patvirtintu Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu „Dėl Palangos miesto savivaldybės projektų paraiškų teikimo ir atrankos konkurso tvarkos aprašo patvirtinimo“, projektų paraiškas konkursui galėjo teikti asociacijos, viešosios įstaigos, labdaros ir paramos fondai, religinės bendruomenės ir bendrijos“, – apie konkursą pasakojo L. Stančiauskaitė.


 

 

Projektus pateikė keturios organizacijos

Šiais metais socialinių projektų gairėmis tapo 7 veiklos kryptys: paslaugų vaikui ir šeimai organizavimas ir teikimas (vaikų dienos centrų, šeimos centrų ir kt. veikla); patyčių prevencijos priemonių, įtraukiančių visuomenę (komunikacija, viešinimas ir kt.), organizavimas; paskaitų ir renginių, susijusių su šeimos svarba vaikui, vaikų globos ir įvaikinimo galimybėmis ir iššūkiais organizavimas; paramos maistu ir kitomis priemonėmis paslaugų organizavimas ir teikimas; asmens higienos ir priežiūros paslaugų teikimas socialiai pažeidžiamiems asmenims; sociokultūrinių paslaugų organizavimas ir teikimas socialiai pažeidžiamiems asmenims; kitų paslaugų, mažinančių asmenų (šeimų) socialinę atskirtį, teikimas. „Šiemet konkursui projektus pateikė keturios organizacijos: Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“; VšĮ „Sensibus“; Būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacija „Gandras“ bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Palangos viltis“. Socialinių projektų atrankos komisijai įvertinus gautas projektų paraiškas, buvo nuspręsta savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie visų keturių projektų įgyvendinimo. Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ bei viešoji įstaiga „Sensibus“ projektų įgyvendinimui ketina skirti ir savo lėšų“, – teigė Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja.

 

Projektai, atkreipiantys dėmesį į šeimas

Labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“ skirta 1530 eurų suma, fondas vykdys projektą „Paramos maistu organizavimas nepasiturintiems Palangos savivaldybės gyventojams“. VšĮ „Sensibus“, vykdysiančiai projektą „Palangos šeima 2018“, skirta 1955 eurų suma. Būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacijai „Gandras“, jau vykdančiai projektą „Šeimos kūrybiniai marškiniai“, skirta 1000 eurų suma. O sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Palangos viltis“ projektui „Gyvenimo spalvos“ skirta 1200 eurų suma. Bendrijos „Palangos viltis“ vadovė Laima Lekavičienė papasakojo, jog iš viso bus įgyvendinami du projektai: etnokultūrinis, kuriame šeimos bus supažindinamos su senosiomis tradicijomis bei etnografiniu kostiumu, ir sporto projektas, kurio metu bus organizuojama vasaros stovykla neįgaliesiems.

„Etnokultūrinio projekto metu vyksime į Pakruojo dvarą, ten puikiai atskleidžiamos senosios tradicijos, o sporto renginį vykdome jau kelis metus, kartu su Gargždų neįgaliaisiais. Vaikai jau laukia šių renginių. Svarbiausia yra emocija. Tai, kad gavome šią paramą, mums yra labai didelė paspirtis nuveikti ką naudingo. Ne kiekviena šeima sau gali leisti panašius dalykus“, – kalbėjo L. Lekavičienė.

VšĮ „Sensibus“ vadovė Danguolė Paulauskienė papasakojo, jog jų projektas skirtas darbui su šeimomis. „Organizuosim muzikinius užsiėmimus vaikams nuo vienerių metų, taip pat keramikos užsiėmimus 4-9 metų vaikams. Sieksime įtraukti kuo daugiau šeimų į užsiėmimus, kuriuose stiprinsime tarpusavio santykius, bandysime šeimas įtraukti taip, kad dirbtų kaip viena komanda. Taip pat bus vedamos paskaitos su dietologu sveikos mitybos tema. Projektą pradėsime nuo rudens, lauksime šeimų, pailsėjusių po vasaros atostogų“, – kalbėjo D. Paulauskienė.

Pasak būsimų ir esamų mamyčių ir tėvelių asociacijos „Gandras“ vadovės Jelenos Bachlinos, pirmasis projekto renginys jau įvyko birželio 1-ąją Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga. Kiti du renginiai dar vyks birželio 22 dieną ir liepos 13 dieną nuo 16 iki 19 valandos šalia „Kar-kar“  vaikų aikštelės.

„Vaikams reikia meilės, buvimo kartu ir tikrumo. Šiame, XXI amžiuje, vaikai paskendę technologijų pasaulyje, vis mažiau laiko praleidžia bendroje veikloje su tėvais, o tėvai įsisukę į kasdienybės verpetą. Vadovaujantis įvairių tyrimų duomenimis, Lietuvoje vaikams per dieną skiriama vidutiniškai 7 minutės kokybiško laiko. Todėl, įgyvendindami šį projektą, kviesime tėvus ir vaikus įsijungti į bendrą veiklą, kuri skatins kūrybinę išraišką, buvimą kartu bendroje veikloje. Kūrybiniame procese šeimos nariai ne tik bendraus, bet ir neabejotinai patirs teigiamų emocijų, pajus artumą ir džiaugsis bendru veiklos rezultatu“, – apie projektą pasakojo J. Bachlina.

Anot projekto vykdytojos, bus surengti 3 renginiai (po 3 val.), kurie vyks antroje dienos pusėje, kai tėvai po darbo, vaikai iš ugdymo įstaigų sugrįžta namo į šeimą ir susiruošia pasivaikščioti. Renginiai vyks viešosiose vietose, kad būtų galima natūraliai įsitraukti socialiai pažeidžiamoms šeimoms ir auginančioms vaikus su negalia.

Palangos m. sav. inf.“
 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6520104
Šiandien apsilankė: 395
Dabar naršo: 54
Sprendimas: IDAMAS