English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2018 m. lapkričio 13 d., antradienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Projekto „Atrask save“ koordinatoriai jaunuoliams padės tapti aktyvesniems
2018-04-10

Įgyvendinant Jaunimo garantijų iniciatyvą Lietuvoje, nedirbantys ir nesimokantys jaunuoliai skatinami dalyvauti Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Atrask save“. Būtent šio projekto teikiamas galimybes Palangos miesto savivaldybėje susirinkusiems specialistams, dirbantiems su bendruomenėmis, pristatė šio projekto koordinatorė Julija Stasaitytė.


 

Projekto Atrask save“  tikslas pasiekti kuo daugiau nesimokančių ir niekur nedirbančių jaunuolių nuo 15 iki 29 metų amžiaus, pabendrauti su jais, atsakyti į kylančius klausimus ar tiesiog padrąsinti, motyvuoti imtis patinkančios veiklos. „Jei jaunas žmogus niekur nedirba ir nesimoko, nėra registruotas Darbo biržoje,  šis projektas padės „atrasti save“. Tai – puiki galimybė įsitraukti į aktyvų visuomeninį gyvenimą, išbandyti ir atrasti tas veiklos sritis, kurios labiausiai atitinka jaunuolio gebėjimus ir, svarbiausia, norus, bei per keturis mėnesius gauti darbo, mokymosi, praktikos ar stažuotės pasiūlymą, pradėti studijuoti, savanoriauti, įsitraukti į įvairias veiklas", – kalbėjo J. Stasaitytė. Ji pabrėžė labai svarbią detalę – dalyvavimas šiame projekte yra nemokamas, o projekto dalyviai apdraudžiami privalomuoju sveikatos draudimu.

Šiuo metu Palangoje projekto „Atrask save“ teikiamomis galimybėmis naudojasi apie 10 jaunuolių. Tačiau, kaip pabrėžė J. Stasatytė, dar ne vėlu ir kitiems palangiškiams įsitraukti į šią veiklą. Beje, projekto „Atrask save“ koordinatoriai ne tik laukia visų į juos besikreipiančių jaunuolių, bet ir patys gali atvykti pas projektu susidomėjusį jaunuolį, dirbti su juo individualiai.

Projekto dalyviai motyvuojami, informuojami bei konsultuojami galimybių, savęs pažinimo ir kitais klausimais, profesionalūs specialistai padeda jaunuoliams išsirinkti jiems patrauklią mokymo įstaigą ar darbo sritį.

Taip pat projekto „Atrask save“ dalyviai turi galimybę tapti ir savanoriais.  Savanoriauti socialinėje, kultūrinėje, švietimo, ekologinėje, informacinių technologijų, komunikacijos ir kitose srityse jaunuoliai gali bet kurioje iš daugiau nei 350 pelno nesiekiančių organizacijų visoje Lietuvoje. Palangoje savanorių pagalbos laukia vietos lopšelis-darželis „Nykštukas“, Palangos Turizmo informacijos centras bei Verslo ir lyderystės akademija „In Corpore“.

Per mėnesį įsipareigojama savanoriauti iki 100 valandų, iki 8 valandų per dieną. Savanoriaujantiems jaunuoliams kompensuojamos maitinimosi, kelionių į savanorystės vietą, reikalingų priemonių įsigijimo išlaidos. Dar vienas svarbus aspektas – už 300 valandų savanorystės, jaunuoliai gauna 0,25 balo prie stojamojo balo. Tokį patį balą gauna ir olimpiadose dalyvavę moksleiviai. Tai, pasak J. Stasaitytės, svarbu žinoti studijas planuojantiems abiturientams.

Projektas „Atrask save“ bus vykdomas iki 2018 m. rugsėjo, tad niekur nedirbantis ir nesimokantis jaunimas kviečiamas prisijungti prie šios iniciatyvos. Daugiau informacijos pateikiama www.jaunimogarantijos.lt

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6149730
Šiandien apsilankė: 143
Dabar naršo: 50
Sprendimas: IDAMAS