English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. spalio 22 d., antradienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Renginiai
Asmenų, neturinčių gyvenamosios vietos, įtraukimas į apskaitą

Į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, 12 mėnesių laikotarpiui pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena, jeigu jie nėra deklaravę gyvenamosios vietos, įtraukiami: 

1. Benamiai ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie faktiškai gyvena; („Benamis - asmuo, neturintis nuosavybės teise patalpos ar pastato ar kitos teisės naudotis tokia patalpa ar pastatu ir gyvenantis laikinojo apgyvendinimo įstaigose ar viešose vietose“). 

2. Asmenys, kurie buvo globojami (rūpinami) vaikų globos institucijose ar šeimynose, kai jie išleidžiami iš vaikų globos institucijos arba palieka šeimyną, ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena.

3. Asmenys, kuriems teismo nutartimi paskirtos priverčiamosios stacionarinio stebėjimo specializuotose psichikos sveikatos priežiūros įstaigose medicinos priemonės, šių priemonių taikymo laikotarpiu – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta.

4. Asmenys, laikomi tardymo izoliatoriuose ir pataisos įstaigose, visą buvimo šiose įstaigose laikotarpį – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje buvo paskutinė asmens deklaruota gyvenamoji vieta arba kurios teritorijoje jie gyveno iki suėmimo arba bausmės atlikimo.

5. Užsieniečiai, kuriems Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ nustatyta tvarka suteiktas prieglobstis Lietuvos Respublikoje, Lietuvos valstybės paramos integracijai teikimo laikotarpiu – pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena.

6. Asmenys, kurie dėl ne nuo jų priklausančių priežasčių negali deklaruoti savo gyvenamosios vietos toje savivaldybėje, kurioje gyvena, ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui − pagal savivaldybę, kurios teritorijoje jie gyvena.

Visi kiti Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys (išskyrus Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 5 straipsnyje nurodytas išlygas) įstatymo nustatytomis sąlygomis ir tvarka privalo deklaruoti savo gyvenamąją vietą. 

Asmenys, tenkinantys įstatymo nustatytas įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą sąlygas, į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą įtraukiami tik 12 mėnesių laikotarpiui. Jei praėjus 12 mėnesių laikotarpiui asmuo vis dar tenkina įstatymo nustatytas įtraukimo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą sąlygas, jis privalo deklaravimo įstaigai pateikti naują prašymą įtraukti į šią apskaitą. Naujas prašymas gali būti pateiktas ir nepasibaigus 12 mėnesių laikotarpiui.

Nepilnametis asmuo į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą gali būti įtrauktas, jei abu nepilnamečio tėvai (įtėviai) yra įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą arba nepilnamečio gyvenamoji vieta nustatyta su tuo iš tėvų (įtėvių), kuris įtrauktas į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą arba kito iš tėvų (įtėvių) nėra.

 

Nustatytos formos prašymas pildomas Civilinės metrikacijos įstaigoje.

Civilinės metrikacijos įstaiga gali tikrinti pateiktų duomenų teisingumą ir turi teisę pareikalauti, kad asmuo pateiktų duomenis patvirtinančius ar paneigiančius dokumentus.

Pateikiami šie dokumentai:

1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė) ar leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje (užsienio piliečiams).

2. VĮ Registrų centro raštą, kad asmuo tos savivaldybės, kurioje jis faktiškai gyvena, teritorijoje nuosavybės teise neturi pastato (jo dalies) ar patalpos. 

3. Informaciją arba duomenis, pagrindžiančius jų ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje

Paskutinis atnaujinimas: 2018-07-18 14:26:48

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 8157628
Šiandien apsilankė: 1846
Dabar naršo: 376
Sprendimas: IDAMAS