English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. lapkričio 13 d., trečiadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Birželio 1 d. merui Š. Vaitkui įteiktas Mero ženklas, inauguruoti du Palangos miesto garbės piliečiai – V. Gricius ir M. K. Balčius
2019-06-03

Birželio 1 d. Kurhauze vykusio renginio metu Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui įteiktas mero ženklas bei inauguruoti du nauji Palangos miesto garbės piliečiai – Vidmantas Gricius ir Mikas Kostas Balčius. Šventinį renginį papuošė Dalyvavo styginių kvartetas „Musica in vivo" (vad. Kristina Kupšienė), Palangos kamerinis choras (vad. Edmundas Jucevičius)Palangos kamerinis choras (vadovas – Edmundas Jucevičius) ir styginių kvartetas „Musica in vivo“ (vadovė – Kristina Kupšienė).


 

Renginys prasidėjo vidurdienį šv. Mišiomis Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Joms pasibaigus, miesto Tarybos nariai, oficialūs Savivaldybės svečiai iš Palangos miestų-partnerių bei kurorto bendruomenės nariai rinkosi Kurhauze. Čia iškilmingo renginio metu Mero regalijas Š. Vaiktui įteikė vyriausias Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, Palangos miesto garbės pilietis profesorius Vladas Žulkus.

Kreipdamasis į susirinkusiuosius, Š. Vaitkus pabrėžė, jog visuomenės parodytas pasitikėjimas yra ne tik didelis džiaugsmas, bet ir didžiulė atsakomybė bei įpareigojimas nuoširdžiai dirbti Palangos miesto ir kurorto gyventojų labui. Meras dėkojo kurorto bendruomenei už parodytą pasitikėjimą, taip pat – Savivaldybės tarybai ir administracijai už nuoširdų darbą bei priimamus sprendimus, taip pat nuoširdi padėka buvo skirta visuomet palaikantiems artimiausiems šeimos nariams – mamai, žmonai Vilmai bei vaikams.  

Įteikus Mero ženklą, prasidėjo antroji iškilmingo renginio dalis, kurios metu Palangos miesto garbės piliečio regalijos įteiktos dviem Palangai bei Šventajai ypatingai nusipelniusiems asmenims – buvusiam ilgamečiaui Šventosios parapijos klebonui Vidmantui Griciui bei kraštotyrininkui bei archeologui Mikui Kostui Balčiui.

Vidmantas Gricius Savivaldybės tarybos įvertintas už aktyvią kultūrinę, visuomeninę veiklą ir svarų indėlį Palangos miestui kuriant bendruomenės kultūrinę ir dvasinę gerovę. Tapęs Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės parapijos klebonu 1995 m., jis šiai parapijai vadovavo dvidešimt vienerius metus ir nuo pat pirmų dienų nuoširdžiai rūpinosi Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios statyba. V. Gricius ne tik užbaigė Šventosios bažnyčios statybas, bet ir suaktyvino ir Šventosios intelektualinį bei kultūrinį gyvenimą – jo rūpesčiu organizuotos įvairios akcijos, kultūros renginiai klebonijoje ir už jos ribų. Daug darbų nuveikta ir ugdant katalikiškąjį jaunimą.

Mikeliui Balčiui, archeologui, istorikui bei kraštotyrininkui, Trijų žvaigždžių kavalieriui, Kuršių kultūros draugijos steigėjui bei vadovui Palangos miesto garbės piliečio vardas suteiktas už ypatingus nuopelnus Šventajai ir Palangai bei už reikšmingą indėlį į šio krašto istorijos ir archeologijos tyrinėjimus. Būtent M. Balčiaus radinių dėka šiuo pajūrio kraštu susidomėjo tuometė Lietuvos istorijos instituto mokslinė bendradarbė, istorikė archeologė, profesorė Rimutė Rimantienė. Jos vadovaujamai archeologinei grupei pradėjus kasinėti, Šventojoje atrastos neolito laikotarpio (II-III tūkst. prieš mūsų erą) gyvenvietės liekanos.

M. Balčius tėvų name yra įkūręs neoficialų iškasenų ir senienų muziejų. Jo kolekciją sudaro Šventosios krašto antikvariniai baldai, archeologiniai radiniai, senoviniai žvejybos, kalvystės, medžio apdirbimo įrankiai, knygos, nuotraukos, buities daiktai, monetos, įvairios paskirties daiktai. Savo sukaupta medžiaga jis dalijasi ir su Palangos kurorto muziejumi.

Renginio metu merą nei naujuosius Palangos miesto garbės piliečius sveikino gausiai susirinkusi bendruomenė bei oficialūs miesto svečiai: sveikinimo žodį tarė Seimo narys A. Vinkus, Palangos miestų-partnerių atstovai iš Jūrmalos (Latvija), Simrishamno (Švedija), Bučos (Ukraina) bei Kobuleti (Sakartvelas).  

 

 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 8302893
Šiandien apsilankė: 955
Dabar naršo: 44
Sprendimas: IDAMAS