English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2017 m. lapkričio 23 d., ketvirtadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palangos meras Š. Vaitkus lankėsi Vyriausybėje
2017-02-10

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ketvirtadienį, vasario 9 d., Vilniuje dalyvavo Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio susitikime su šalies savivaldybių merais, kurio metu buvo aptariami savivaldai aktualiausi klausimai.


Premjeras S. Skvernelis susitikimo metu pabrėžė, kad Vyriausybė ketina stiprinti savivaldybių savarankiškumą, mažinti centralizaciją ir suteikti joms daugiau įrankių kokybiškai teikti viešąsias paslaugas gyventojams. „Šalies savivaldybes ši Vyriausybė vertina kaip atsakingus partnerius ir yra pasirengusi tartis įvairiais klausimais, dirbti kartu, kad regionuose mažėtų socialinė atskirtis, būtų pritraukiama daugiau investicijų, kuriama naujų darbo vietų“, – akcentavo Vyriausybės vadovas.
Susitikimo metu buvo išsakyta Lietuvos savivaldybių asociacijos pozicija, kad savivaldybės nori turėti realios įtakos regionų plėtrai ir savo teritorijų ekonominiam augimui, vietos bendruomenės verslumui bei investicijų pritraukimui, o ne tik, kaip yra
dažnu atveju, perskirstyti valstybės biudžeto gautas lėšas. Vienas iš tokių įrankių galėtų būti visoms savivaldybėms suteikiama biudžetų pajamų augimo galimybė. Tai yra - paliekamas finansinis prieaugis savivaldybėms, kad jos būtų daug labiau motyvuotos skatinti ūkio plėtrą savo teritorijose ir siekti kuo daugiau užsidirbti pačios.
Merai taip pat buvo informuoti, jog Vyriausybė numato keisti teisės aktus ir perduoti savivaldybėms teisę plačiau disponuoti valstybine žeme. Taip gerokai sutrumpėtų įvairios procedūros ir savivaldybės galėtų pritraukti daugiau privačių investuotojų.
Susitikime taip pat kalbėta aktualiomis socialinėmis temomis – vaiko teisių apsaugos ir vaikų globos namų. Pasak merų, savivaldybės yra pasirengusios vykdyti teigiamas pertvarkas šiose srityse, tačiau ragina daryti tai nuosekliai pasirengus, pritaikius teisės aktus dabartinei
situacijai ir atsižvelgus į gerąsias savivaldybėse jau susiformavusias praktikas.
Premjeras informavo ir apie Vyriausybės ketinimus perduoti Darbo biržas savivaldybėms. Jis taip pat pabrėžė, kad savivaldybės turi aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkoje, atsižvelgiant į regionų poreikius, siekti pokyčių profesiniame rengime.
Susitikime merai taip pat išreiškė susirūpinimą dėl savivaldos savarankiškumo mažinimo, pateikdami konkrečius pavyzdžius, kai remiantis Konkurencijos tarybos reikalavimais ribojamos savivaldybių galimybes savarankiškai rinktis viešųjų paslaugų tiekėjus bei pasinaudoti ES
investicijomis.
Pasibaigus šiam susitikimui meras Š. Vaitkus su Premjeru S. Skverneliu aptarė Palangai ir Šventajai aktualius klausimus.

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
         
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 4677259
Šiandien apsilankė: 446
Dabar naršo: 89
Sprendimas: IDAMAS