English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. kovo 22 d., penktadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Klaipėdos regionas formuos plėtros strategiją iki 2030 m.
2018-07-20

Klaipėdos regiono savivaldybės formuos vieningą turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją 2030 m. – pradedamas pusmetį truksiantis sektorių plėtros studijos rengimo procesas, kuris suformuos integralią Klaipėdos regiono turizmo ir žemės ūkio sektorių viziją, aiškiai įvardins jų plėtros kryptis ir vietą regiono ekonominio augimo kontekste.


 

„Šia studija siekiame aiškiai įvardinti ir apsibrėžti kelią kuriuo, kartu su partneriais, eisime artimiausią dešimtmetį. Džiaugiuosi, kad šiuo keliu žengsime vieningai – visos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės. Regionas jau daugiau nei metus intensyviai dirba siekdamas išgryninti ir įvardinti savo privalumus ir stiprybes, įvertinti aspektus ir sritis, kuriuose turime pasitempti ir tobulėti. Manau, kad šis Klaipėdos regiono žingsnis užduos puikų toną ir kitiems Lietuvos regionams“, – sakė asociacijos „Klaipėdos regionas“ prezidentas, Klaipėdos miesto savivaldybės meras Vytautas Grubliauskas.

Turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros studijos rengime dalyvauja visos Klaipėdos regiono savivaldybės – Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Šilutės rajonų ir Neringos. Taip pat procese dalyvauti bus kviečiami ir tikslinių asocijuotų struktūrų, švietimo įstaigų, verslo sektoriaus ir vietos bendruomenių atstovai. Studijos rengimo laikotarpiu planuojama organizuoti darbinius susitikimus bei kūrybines sesijas, kurių tikslas – konstruktyvios diskusijos ir dialogo pagalba, identifikuoti potencialias sektorių specializacijos kryptis, išgirsti visų poziciją ir nuomonę apie galimą sektorių plėtrą. Taip pat studija turi pateikti siūlymus dėl Klaipėdos regiono savivaldybių turimų resursų ir potencialo apjungimo bei plėtros modelio.

„Prie studijos rengimo savo lėšomis ir resursais prisideda visos septynios Klaipėdos regiono savivaldybės, tačiau norime, kad studijos formuojama vizija ir tikslai atspindėtų ir kitų turizmo ir žemės ūkio sektorių suinteresuotų grupių lūkesčius. Siekiame tvarios ir ilgalaikės plėtros, kuri vestų link pridėtinę vertę kuriančių sektorių, inovatyvių sprendimų kūrimo ir taikymo. Tam reikia aktyvaus regiono atstovų įsitraukimo, bendradarbiavimo ir sutarimo“, – apie studijos rengimo procesą kalbėjo asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančioji direktorė Klaudija Kionies.

Studijos rengimo procesas susideda iš trijų etapų. Pirmajame bus analizuojama esama sektorių situacija, pristatomi gerieji užsienio regionų pavyzdžiai, vertinamas regiono sektorių konkurencingumas šalies ir tarptautiniame kontekste. Antrajame etape bus formuojama regiono turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros vizija, identifikuojamos prioritetinės kryptys, prognozuojami galimi sektorių vystymosi scenarijai. Paskutiniajame etape regiono savivaldybėms bus pristatyta parengta visa turizmo ir žemės ūkio sektorių plėtros strategija.

Studiją rengs UAB „Civitta“, visą dokumento rengimo procesą koordinuos asociacija „Klaipėdos regionas“. Parengta studija regiono savivaldybių tvirtinimui bus pateikta š. m. gruodžio mėn.

 

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6713610
Šiandien apsilankė: 5730
Dabar naršo: 72
Sprendimas: IDAMAS