English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. lapkričio 21 d., ketvirtadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Netirpstanti „Gintarinė snaigė“ ir vėl laukia pagarbos vertų istorijų
2019-10-14

Artėjant kalėdinių stebuklų laikui, Palangos miesto savivaldybė vėl organizuoja labiausiai pagarbos vertų žmonių rinkimus „Gintarinė snaigė 2019“ ir kviečia pastebėti bei pagerbti tuos, kuriems turime už ką padėkoti, bei kuriais norime didžiuotis. 


 

Padėka už gerus darbus

„Gintarinės snaigės“ apdovanojimai – prieš metus gimusi iniciatyva, skirta padėkoti tiems žmonėms, kurie savo tyliais, tarsi nematomais, tačiau labai svarbiais darbais sušildo aplinkinių širdis bei gerumu praturtina jų kasdienybę.

Paprastai tokie žmonės gerus darbus daro tyliai ir nesitikėdami padėkos, tačiau kiekvienas, kuriam yra tekę susidurti su nesavanaudišku aplinkinių gerumu, neabejotinai nori už tai padėkoti. Geriausias laikas tam – „Gintarinės snaigės“ apdovanojimai, vyksiantys gruodžio 7 d. Tad jeigu pažįstate ar girdėjote apie tokį žmogų, apie nepagarsintą pagarbos vertą jo darbą, nedelskite ir drąsiai siūlykite jį pretendentu Palangos miesto savivaldybės apdovanojimo ženklui „Gintarinė snaigė 2019“ gauti.    

Siekis – sektinas pavyzdys

Praėjusiais metais pirmą kartą surengtas „Gintarinės snaigės“ renginys parodė – nemažai žmonių abejoja, ar gali siūlyti nominantą, nes išskirtiniu gerumu pasižymintis žmogus yra kuklus ir nenori būti pagarsintas. Tačiau juk visi žinome, kad geri darbai dažniausiai daromi tyliai, nesiekiant viešumos. O šio renginio tikslas yra ne paviešinti žmogų, o akcentuoti jo daromus gerus darbus, parodyti konkretų žmogų ne kaip „didvyrį“, o kaip sektiną pavyzdį. Galbūt tai geriems nesavanaudiškiems poelgiams paskatins ir aplinkinius, juk visi žinome – gerumas tirpdo ledus.

„Todėl kviečiame papasakoti šalia mūsų esančių paprastų žmonių nepaprastas istorijas. Tai galėtų būti istorijos apie tuos palangiškius ar Palangoje dirbančius žmones, kurie savo tyliais, bet kilniais darbais, savo begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimus bei mūsų  miestą. Jų nuveikti darbai nebūtinai turi būti didingi. Juk norint praskaidrinti kito žmogaus kasdienybę, kartais pakanka pasidalinti paprastu gerumu – pasirūpinti greta gyvenančiu senuku, atnešti kasdienį dubenėlį sriubos vienišam kaimynui, palydėti neįgalų žmogų iki parduotuvės, o gal – tiesiog kasmet pakviesti vienišą žmogų prie savo šeimos Kūčių stalo, – kalbėjo Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas. – O galbūt kito žmogaus jums ar jūsų artimajam parodytas dėmesys tebuvo vienkartinis įvykis, tačiau tuo momentu ši pagalba buvo kaip niekad reikalinga? Neabejoju, jog istorijų, vertų „Gintarinės snaigės“ apdovanojimo, žinome kiekvienas iš mūsų. Todėl kviečiu neabejoti bei siūlyti geradarius garbingam „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui. Tai bus mūsų padėka visiems, kurie savo tyliais gerais darbais tirpdo ledus mūsų širdyse bei Palangą daro gražesnę“.

Spręs komisija

Praėjusių metų gruodį vykusiame „Gintarinės snaigės“ renginyje buvo įteiktos septynios nominacijos.

Nominacija „Metų šviesulys“ už skleidžiamą gerumą bei šviesą atiteko Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkei Bronislavai Spevakovienei, „Metų šeima“ paskelbti Janina ir Liudas Siručiai, išleidę į gyvenimą 27 vaikus bei suteikę namų šilumą tėvų globos netekusiems našlaičiams. „Metų atsidavimas“ – ši nominacija atiteko Dainai Jarulienei, dirbančiai Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir visuomet, esant poreikiui, suteikiančiai pagalbą žmonėms. „Metų patirtis“ – taip pavadinta nominacija atiteko pediatrui Alfredui Juozui Keruliui, o „Metų įkvėpimas“ – menininkui, ne vieno Lietuvos rekordo autoriui, vienintelio Baltijos šalyse Šunų muziejaus įkūrėjui Vytautui Kusui. Buvusi ilgametė pedagogė Konstancija Strikienė įvertinta „Metų širdies“ nominacija, o garbingo amžiaus Jurgis Konstantinas Dapkus, pasiaukojamai, pamiršdamas netgi save, rūpinęsis savo neįgalia žmona, įvertintas „Metų meilės“ nominacija.

Kiek ir kokių nominacijų bus šiais metais, bei kas iš pasiūlytų pretendentų yra labiausiai verti būti apdovanoti „Gintarine snaige“, spręs specialiai sudaryta komisija.

Siūlyti iki lapkričio 11 d. imtinai

Siūlyti pretendentus „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui kviečiami ne tik palangiškiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Anketą užpildyti galima internetu – www.palanga.lt (bėganti eilutė puslapio viršuje), arba tiesiog užsukus į Palangos miesto savivaldybę (Informacijoje).

Siūlymus galima teikti iki 2019 m. lapkričio 11 d. imtinai.

„Gintarinės snaigės“ nominacijų įteikimo vakaras renginys vyks gruodžio 7 d. Palangos koncertų salėje
 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 8361108
Šiandien apsilankė: 1706
Dabar naršo: 49
Sprendimas: IDAMAS