English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. vasario 16 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Šių metų gegužės–birželio mėnesiais Lietuvoje vyks keletas Lietuvai ir Baltijos regionui ypač reikšmingų tarptautinių pratybų
2018-05-30

Birželio mėnesį organizuojamos didžiausios šiais metais nacionalinės ir tarptautinės pratybos. Visas šias pratybas vienija pagrindinis tikslas – Lietuvos nacionalinio ir regioninio saugumo užtikrinimas. Pratybos yra pabrėžtinai gynybinio pobūdžio, siekiant užtikrinti šalių suverenitetą.


 

Nacionalinėse pratybose „Perkūno griausmas 2018“ Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek ir su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotosios gynybos operacijas.

Pagrindinis pratybų tikslas – stiprinti Lietuvos Respublikos ginkluotųjų pajėgų gebėjimus vykdyti plataus spektro operacijas Lietuvos Respublikos teritorijoje savarankiškai ir kartu su NATO ir sąjungininkų pajėgomis.

Lietuvos kariuomenės (LK) vienetai ir kitos valstybės institucijos treniruosis ir atliks daugelį šalies gynybos veiksmų, įgyvendins greito perėjimo iš taikos meto į karo meto (ginkluotųjų pajėgų) struktūrą procedūras.

Pirmuose šių pratybų etapuose LK ginkluotosios pajėgos treniruosis šalies gynybos ir kitas operacijas vykdyti savarankiškai, t. y. be NATO sąjungininkų paramos. Vėliau, į Lietuvos Respubliką atvykus NATO pajėgomis, bus treniruojamasi vykdyti operacijas kartu su NATO sąjungininkais. Šių pratybų metu taip pat bus treniruojamasi atlikti parengtojo rezervo karių mobilizaciją: pašaukti karo prievolininkai turės

atvykti į įsteigtus šaukimo punktus.

Gegužės pab. – birželio mėn. Lietuvoje organizuojamos nacionalinės („Perkūno griausmas“), regioninės amerikiečių („Kardo kirtis“, „BALTOPS “) ir NATO („Tvirtas kobaltas“) pratybos.

Tvirtas Kobaltas (STEAD FAST COBALT )

Gegužės 14 – birželio 1 d. Šių pratybų metu vertinami NATO ryšių vienetų gebėjimai užtikrinti keitimąsi informacija ir ryšio palaikymą tarp NATO Greitojo reagavimo pajėgų (angl. NRF) kovinių vienetų, jungtinių ir komponentų vadaviečių visame pasaulyje. Iki 1 500 karių iš daugiau nei 40 skirtingų padalinių (iš 25 NATO šalių narių) bazuosis Vytauto Didžiojo jėgerių batalione Kaune.

Perkūno Griausmas (THUNDER STORM )

Birželio 1-15 d. Tai nacionalinės strateginio / operacinio lygmens valstybės gynimo pratybos, kurias planuoja LK Gynybos štabas.

Lietuvos ginkluotosios pajėgos tiek savarankiškai, tiek ir su NATO sąjungininkais treniruosis vykdyti plataus spektro valstybės ginkluotosios gynybos operacijas. Pratybų scenarijus apima visus galimo konflikto etapus: nuo lokalaus incidento su hibridinio karo elementais ir taikos meto užduočių vykdymo, o vėliau – ir Greitojo reagavimo, pajėgų aktyvinimo iki savarankiškos bei kolektyvinės šalies gynybos. Šiose pratybose dalyvauja apie 9 000 karių, pareigūnų ir civilių.

Kardo kirtis (SABER STRIKE )

Birželio 3-15 d. JAV kariuomenės vienetai Europoje nuo 2010 metų organizuoja pratybas, skirtas sąjungininkų veiksmų koordinavimui stiprinti. 2018 m. dėmesys skiriamas sąveikai tarp sausumos, jūrų ir oro operacinių pajėgų gerinti, taip pat treniruotėms su Baltijos šalyse dislokuotomis NATO priešakinėmis kovinėmis grupėmis. Vienas iš svarbiausių pratybų elementų – JAV II kavalerijos pulko, apie 3 000 tūkst. karių su daugiau kaip 1 500 kovinės technikos priemonių, persidislokavimas iš Vokietijos į Baltijos šalis. Didžiausias technikos judėjimas Lietuvoje numatomas birželio 6–9 d., kai per Kalvarijos ir Lazdijų pasienio punktus technika atvyks į pratybų vietas Gaižiūnų ir Pabradės

poligonuose.

Baltijos operacija 2018 (BALTOPS 2018)

Birželio 4–15 d. Šias pratybas organizuoja NATO smogiamosios ir palaikymo pajėgos (angl. Naval Striking and Support Forces NATO, STRIKFORNATO).

Tikslas – stiprinti NATO ir Šiaurės Europos valstybių pajėgų gebėjimus vykdyti sudėtingas kompleksines jūrų operacijas ir gerinti pratybose dalyvaujančių šalių pajėgų tarpusavio sąveiką. Šiais metais pirmą kartą Lietuvai patikėta organizuoti pratybų parengiamąjį etapą (angl. sail conference), kurio metu apie 40 įvairių NATO šalių bei šalių sąjungininkių laivų ir apie 4 000 karių atvyks į Klaipėdos jūrų uostą.

Gyventojams žinotina: pasirengimo tarptautinėms karinėms pratyboms ir jų metu vyks didesnis karinės technikos kolonų judėjimas.

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6520341
Šiandien apsilankė: 627
Dabar naršo: 54
Sprendimas: IDAMAS