English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2017 m. lapkričio 24 d., penktadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Besikeičianti Palanga siūlys nekasdienę pramogą – maudynes jūros vandens baseinuose
2017-01-12
Palanga maudynėmis jūros vandenyje netolimoje ateityje galės vilioti ne tik vasarą, bet ir šaltuoju metų laiku – trečiadienį Vyriausybė apsisprendė perduoti Palangos miesto savivaldybei jūros vandens siurblinę bei inžinerinius įrenginius, tai atveria galimybę ateityje tiekti jūros vandenį kurorte veikiančioms sveikatinimo, gydymo bei apgyvendinimo įstaigoms.

Iš dar sovietmečiu įrengtos siurblinės daugiau nei 5 kilometrų ilgio vamzdynu jūros vanduo ilgą laiką buvo tiekiamas į tuo metu gausiai lankomus „Jūratės“ ir „Lino“ baseinus bei vyriausybinius poilsio namus „Auska“. Tačiau ilgainiui palei krantą bei per miestą po žeme nusidriekusi trasa tapo nebeeksploatuojama, ir  galimybė pasimėgauti jūros vandens baseinu liko tik „Auskoje“.
Siekdama sudaryti sąlygas verslui kuo plačiau naudoti jūros vandenį, Palangos miesto savivaldybė kreipėsi į Vyriausybę bei paprašė perduoti šią siurblinę Savivaldybės nuosavybėn. Kurorto Savivaldybė numato investuoti į pasenusius įrenginius, atnaujinti jūros vandens tiekimą, o sukurtąja infrastruktūra pasiūlyti naudotis kurorto įstaigoms – prie atnaujintos jūros vandens trasos galėtų jungtis visos to pageidaujančios sveikatinimo, gydymo įstaigos, kurorto viešbučiai bei SPA centrai.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus įsitikinęs, jog atnaujinus jūros vandens tiekimą minėta trasa bei sudarius galimybes kurorto įstaigoms kuo plačiau naudoti jūros vandenį gydymo, rekreacijos ir turizmo tikslais, Palanga ne tik mažintų sezoniškumą, bet ir pabrėžtų savo kaip pajūrio kurorto išskirtinumą.
Š. Vaitkus taip pat pabrėžė, jog Palangos miesto strateginiame plane kaip vienas iš prioritetų įrašytas kurorto patrauklumo didinimas, sukuriant palankias sąlygas verslo ir turizmo paslaugų plėtrai, plėtojant rekreacinę ir turizmo infrastruktūrą. „Šiam tikslui pasiekti labai svarbus gamtinių gydomųjų veiksnių, taip pat ir jūros vandens, panaudojimas gydymo, reabilitacijos ir turizmo tikslais, o tai prisidėtų prie sezoniškumo mažinimo bei Palangos patrauklumo didinimo“, – sakė Š. Vaitkus.
Objektą valdyti planuojama patikėti Savivaldybės valdomai bendrovei „Palangos vandenys“, kuri vykdytų ir techninius vamzdyno atnaujinimo darbus. Šios įmonės direktoriaus Virgilijaus Beržanskio teigimu, perėmus trasą, pirmiausia bus atlikta vamzdynų būklės analizė, tuomet ir paaiškės reikalingų investicijų dydis.
Maudynės jūros vandenyje ne tik teikia malonumą, bet ir gerina sveikatą. Jūros vanduo turi daug ištirpusių mikroelementų: kalio, magnio, kalcio, geležies, bario, chromo, jodo ir kitų, darančių teigiamą poveikį organizmui.
Apie jūros vandens naudą jau žinojo ir garsiausias graikų gydytojas Hipokratas, siūlęs juo gydyti išorines žaizdas, įtrūkimus ir mėlynes, maudynes jūroje paskirdavęs kenčiantiems nuo nervinių sukrėtimų ir sąnarių skausmų ir kitų negalavimų. Šiuolaikinė medicina, pritardama Hipokratui, taip pat pripažįsta, jog jūra gydo daugelį negalavimų: pagerina kraujagyslių darbą ir sumažina aukštą kraujospūdį, suteikia energijos, suaktyvina kraujo cirkuliaciją, padidina raudonųjų kraujo kūnelių kiekį bei normalizuoja padaro širdies ritmą ir kita. Naudingų organizmo medžiagų kaupimas teigiamai veikia endokrininę, nervų, imuninę ir kvėpavimo sistemas.
 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
         
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 4683651
Šiandien apsilankė: 2460
Dabar naršo: 129
Sprendimas: IDAMAS