English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2017 m. spalio 19 d., ketvirtadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Švedijoje vykusioje konferencijoje „Nauji verslo modeliai menui ir kultūrai“ aptartos ir Palangos kultūros perspektyvos
2017-03-27

Kovo 15 d. Lund mieste, Švedijoje, vyko kelių dienų konferencija „Nauji verslo modeliai menui ir kultūrai“, skirta skatinti verslo, kultūros bei valstybės institucijų atstovam, norintiems keistis žiniomis bei patirtimi. Tarp Danijos, Švedijos, Italijos, Prancūzijos bei kitų šalių specialistų, Lietuvai konferencijoje atstovavo Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Bronius Vaitkus ir Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Vilija Gečaitė.


Vizitas į Švediją buvo labai reikšmingas Palangos miestui – Palanga domisi Skandinavijos šalys. Pasak B. Vaitkaus, atstovauti Lietuvai šiame susitikime – didžiulė garbė bei atsakomybė. „Už suteiktą progą esame dėkingi „Trans Europe Halles“ tarptautinei organizacijai Švedijoje, kurie pasikvietė mus, siekdami aktyvesnio bendradarbiavimo su Lietuva, o ypač su Palanga“, – teigė B. Vaitkus.
Išskirtinė proga dalyvauti Skandinavijos šalių organizuojamoje konferencijoje bei užmegzti ryšiai su tarptautinių institucijų vadovais Palangos atstovus įpareigoja tęsti partnerystę su Skandinavijos šalimis bei plėtoti kultūrinius projektus Palangos mieste pagal skandinavų pateiktas rekomendacijas.
„Konferencijoje dalyvavo projektų vadovai iš Skandinavijos šalių „Europe Desk“, meno dėstytojai iš Italijos, Skandinavijos universitetų, garsaus Londono kultūros centro „Village underground“ atstovai, verslo atstovai „Innovation Skåne“ ir kiti. Kai kurie iš dalyvavusiųjų teigė lankęsi Palangoje, tad miesto kultūrinė, socialinė, politinė bei ekonominė situacija nebuvo jiems nauja informacija, – pasakojo B. Vaiktus. – Panašių į mūsų Palangą miestų Švedijoje yra nemažai – jie, kaip ir Palanga, nuostabūs kurortai, siekiantys mažinti sezoniškumo problemą, puoselėti kultūrą bei verslą, pritraukti jaunimą, plėtoti turizmą. Pastebėjome, jog mūsų aplinka nuo jų skiriasi labiausiai požiūriu, darbo metodika, prioritetais. Švedai labiau nei mes linkę rizikuoti, eksperimentuoti, o tai veda prie inovacijų, nes nebijant suklysti, atrandami puikūs problemų sprendimo būdai. Diskusijos, įtraukiant įvairių sferų žmones, taip pat svarbi švedų darbo dalis“.
V. Gecaitė atkreipė dėmesį, jog Skandinavijos šalys viską daro vardan efektyvesnės socialines gerovės. „Investicija į kultūrą ne ką mažiau svarbi nei į sveikatą ar mokslą. Miestas auga dėka kūrybingų bei inovatyvių žmonių. Palangos geografinė padėtis yra puiki, turime oro uostą, tad Skandinavijos šalys mums pasiekiamos lengviau bei greičiau nei Vilnius. Tad siekiant miesto augimo, puikaus pozicionavimo turizmo srityje (o tai miesto verslui ir gyventojams yra labai svarbu), privalome stiprinti turimą ryšį su Skandinavijos šalimis. Daug nereikia – būtinas lankstus požiūris, lokalių problemų sprendimas pasitelkiant globalų požiūrį”, – mintimis dalinosi V. Gecaitė.
Konferencijoje buvo akcentuojama, jog kultūra nėra verslas, bet verslui kultūra yra neatsiejama dalis. Taip pat labai svarbu žmonės, kurie kuria ar dirba kultūros srityje.

 
Atgal   Spausdinti  
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
       
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 4573108
Šiandien apsilankė: 518
Dabar naršo: 9
Sprendimas: IDAMAS