English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2017 m. lapkričio 23 d., ketvirtadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Miesto poliklinikoje jau veikia keltuvas – paslaugos tapo dar labiau prieinamos
2017-01-04
Palangos asmens sveikatos priežiūros centras tapo patogesnis neįgaliesiems bei sunkiai vaikštantiems žmonėms – Savivaldybei skyrus lėšų, gruodžio pabaigoje miesto poliklinikoje įrengtas keltuvas, kuriuo naudodamiesi pacientai gali paprasčiau patekti į antrame pastato aukšte esančius kabinetus bei gauti čia teikiamas procedūras.

Keltuvas judėjimo negalią turintiems palangiškiams suteikė labai svarbią galimybę – patogiai patekti į antrame poliklinikos aukšte įsikūrusius reabilitacijos procedūrų kabinetus ir pasinaudoti visomis čia teikiamomis paslaugomis. „Reabilitacijos paslaugos Asmens sveikatos priežiūros centre teikiamos jau metus laiko, tačiau iki šiol visomis siūlomomis procedūromis judėjimo sunkumų turintys pacientai pasinaudoti negalėjo. Be abejonės, pagal galimybes medikai stengdavosi padėti pacientams, pavyzdžiui, masažuotojas masažus atlikdavo pirmame aukšte. Tačiau ne visos reabilitacijos procedūros galėjo būti atliekamos pirmame aukšte – elektros procedūroms reikalinga aparatūra, o ši įranga yra antrame aukšte, tad šios paslaugos anksčiau neįgaliesiems suteikti negalėjome. Dabar, kai Asmens sveikatos priežiūros centre yra įrengtas keltuvas, atsirado galimybė atlikti visą reabilitacijos procedūrų kursą ir tiems pacientams, kurie sunkiai juda“, – džiaugėsi Asmens sveikatos priežiūros centro vadovė Jūratė Mikutienė.
Odontologo paslauga taip pat tapo prieinamesnė. Pasak J. Mikutienės, anksčiau yra tekę išgirsti iš judėjimo negalią turinčių palangiškių nusiskundimų, kad jie negali pasinaudoti antrame pastato aukšte įsikūrusio odontologijos kabineto paslaugomis. „Sunkiai judantiems žmonėms dėl šių paslaugų tekdavo kreiptis į privačius odontologijos kabinetus, įsikūrusius pirmuose aukštuose. Džiaugiamės, kad dabar ir turintieji negalią gali pasinaudoti visomis mūsų įstaigoje teikiamomis procedūromis“, – kalbėjo J. Mikutienė.
Keltuvas darbą palengvino ir Asmens sveikatos priežiūros centro medikams – į pirmąjį aukštą pas neįgalius pacientus nebereikia vaikščioti ne tik masažuotojams. Paprasčiau tapo atlikti ir kraujo tyrimus, kadangi laboratorija yra įkurta antrame įstaigos aukšte. „Iki įrengiant keltuvą, laborantui pas neįgalius pacientus reikėdavo nusileisti į pirmą aukštą bei procedūriniame kabinete paimti kraujo. Dabar tai daryti tapo patogiau – paslauga visiems pacientams teikiama specialiai tam pritaikytoje vietoje“, – džiaugėsi įstaigos vadovė.
Asmens sveikatos priežiūros centro laukia ir daugiau teigiamų pokyčių – šiuo metu Savivaldybė rengia poliklinikos pastato rekonstrukcijos techninį projektą. Jį parengti planuojama dar šį pavasarį. „Labiausiai laukiame lifto, mums taip pat labai svarbu pastato apšiltinimas bei patalpų perplanavimas, kadangi dėl patalpų stygiaus nebegalime teikti visų suplanuotų reabilitacijos procedūrų“, – sakė J. Mikutienė.
Rekonstrukcijos metu bus atnaujinti visi trys pastato aukštai, įrengtas liftas,  rūsys, atnaujintos vidaus inžinerinės sistemos, pakeista ir apšiltinta stogo danga, įrengta žaibosaugos ir ventiliacinės sistema. Pirmame ir antrame poliklinikos aukštuose numatoma patalpų rekonstrukcija ir darbo vietų perplanavimas. Poliklinikos poreikiams bus pritaikytas ir trečiasis pastato aukštas – čia numatoma teikti fizinės medicinos ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, kurios bus pritaikytos visokio amžiaus žmonėms, turintiems  įvairius susirgimus, psichinę negalią, įrengti masažo kabinetus, kineziterapijos salę, sensorinės integracijos kabinetus ir kt., taip pat - perkelti ir įstaigos administraciją.
Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog rekonstruotas ir neįgaliesiems pritaikytas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras taps ekonomiškas ir modernus. „Labai svarbu, kad jis patenkins tiek sveikatos įstaigos pacientų, tiek ir darbuotojų poreikius, kadangi gydymo įstaigoje gerai jaustis turi kiekvienas. Dabartinis poliklinikos pastatas nebeatitinka šiandienos poreikių, todėl iš karto, kai bus parengtas techninis projektas, imsimės pastato modernizacijos darbų“, – sakė Š. Vaitkus.
 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
         
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 4677259
Šiandien apsilankė: 446
Dabar naršo: 89
Sprendimas: IDAMAS