English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2018 m. lapkričio 17 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palanga savaitgalį spinduliuos gerą nuotaiką – kurortas kviečia švęsti Jurgines. Festivalio programa
2018-04-20

Palanga pavasarį sveikins su tradiciniu Jurginėms skirtu folkloro festivaliu, kuris šiemet pavadintas „Jurgi, paduok raktus „Mėguvai“. Festivalis kurorte vyks balandžio 21-22 dienomis.


 

Skambiai ir žaismingai Jurginės kurorte švenčiamos jau 28-tą kartą, tačiau šiemetinis festivalis išskirtinis – jis skirtas Palangos kultūros ir jaunimo centro folkloro ansamblio „Mėguva“ 30-mečiui. Tad kitą savaitgalį mėguviškiai ne tik džiaugsis jubiliejine sukaktimi, bet ir dalinsis šiuo džiaugsmu su palangiškiais ir kurorto svečiais.

Kaip ir kasmet, į Palangą suvažiuos folkloro kolektyvai iš visos Lietuvos – planuojama sulaukti 15 ansamblių iš Palangos, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Kaišiadorių bei Platelių. Festivalio organizatoriaus – Palangos kultūros ir jaunimo centro – etnografė bei „Mėguvos“ vadovė Zita Baniulaitytė neslėpė – norinčiųjų dalyvauti festivalyje yra gerokai daugiau, nei palangiškiai gali priimti. „Kai kurie folkloro kolektyvai Palangoje vykstantį Jurginėms skirtą festivalį į savo renginių kalendorių yra įsirašė jau prieš 20 metų“, – juokėsi pašnekovė.

Tad savaitgalį Palangoje skambės gražiausia liaudiška muzika. „Visuomet festivaliui parenkame tokią muziką, kuri geriausiai skamba gamtoje. Taigi bus ragų, dūdmaišių, skudučių, skambės liaudies dainos, sutartinės“, – vardijo Z. Baniulaitytė.

Beje, liaudiška muzika skambės ne tik renginių vietoje – visi į Palangą per Jurgines atvykstantys folkloro kolektyvai jau žino, jog dainuoti, šokti bei skleisti gerą nuotaiką reikia ne tik pasirodymų metu, bet net ir laisvalaikiu vaikštant po kurortą. Tad nieko neturėtų nustebinti, pavyzdžiui, J. Basanavičiaus gatvėje tautiniais drabužiais pasidabinę kurorto svečiai, kurie eidami dainuoja liaudies dainas ar netgi pašoka.

Jurgines Palangoje yra pamėgę ne tik folkloro kolektyvai, bet ir žiūrovai. Kas lėmė tokį šio renginio populiarumą? Z. Baniulaitytė juokėsi: itin svarbu, yra tai, kad per Jurgines Palangoje visuomet būna puikus oras. „O jei kalbėtume rimtai, populiarumą lėmė šio festivalio formatas, kuris yra visai kitoks, nei įprasta daugeliui. Žiūrovai įpratę, jog festivalių metu į didžiulę sceną lipa kolektyvai, jie rodosi publikai – dainuoja, šoka, groja. O štai Palangoje organizuojamas Jurginėms skirtas festivalis yra kitoks – jis prasideda skambančiomis eitynėmis pagrindine Palangos gatve – Vytauto g. – iki Birutės parko, ir čia, gamtoje, suskamba muzika. Tad šį savaitgalį Birutės parke, kaip ir kasmet, ieškome geriausio vaizdo ir muzikos skambėjimo“, – kalbėjo Z. Baniulaitytė.

Žiūrovai savaitgalį Palangoje bus kviečiami ne tik mėgautis folkloru, bet ir patys įsitraukti į veiksmą – šeštadienį Birutės parke vyks šeimoms skirtas orientacinis žaidimas. „Ieškosime šv. Jurgio raktų, kurių bus 30 – tiek, kiek metų folkloro kolektyvui „Mėguva“, – sakė Z. Baniulaitytė. Vėliau Birutės parkas prisipildys liaudiškos muzikos garsų – skambės dainos, sutartinės, bus sukami rateliai. O 16.30 val. ant Birutės kalno visi – tiek festivalio dalyviai, tiek svečiai – paminės folkloro kolektyvo „Mėguva“ 30-ąjė gimtadienį. „Vėliau visi eisime pasisveikinti su jūra. Renginį papuoš ir raitieji skautai su žirgais žemaitukais“, – kalbėjo „Mėguvos“ vadovė.

Šeštadienio vakarą muzika skambės ir Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje – čia 18.30 val. vyks vargonų muzikos ir choro koncertas.

Per Jurgines tradiciškai ant Birutės kalno, šv. Jurgio koplyčioje, aukojamos šv. Mišios. Tai numatyta sekmadienį, balandžio 22 d. Šv. Mišias praturtins ir folkloro ansambliai, giedosiantys tradicines giesmes.


 

Festivalio programa:

 

Balandžio 21 d., šeštadienis

 

 

 

 

15 val. – Skambančios folkloro ansamblių eitynės (nuo Palangos švšč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios iki Birutės parko).

 

15 – 15.30 val. – Atrask šv. Jurgio raktus. Orientacinių varžybų šeimoms registracija ir startas (prie pagrindinių Birutės parko vartų Vytauto gatvėje).

 

15.30 val. – sutartinės, dainos, rateliai, muzikavimas (Birutės parke prie tvenkinio, pievoje prie rožyno).

 

16.30 val. – folkloro ansamblio „Mėguva“ gimtadienis. Orientacinių varžybų dalyvių apdovanojimai (ant Birutės kalno).

 

17.30 val. – jūros pasveikinimas. Žemaitukų žirgų pasirodymas (pajūryje ties Birutės kalnu).

 

18.30 val. – vargonų ir choro koncertas (Palangos Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia).

 

 

 

Balandžio 22 d., sekmadienis

 

 

 

13  val. – šv. Mišių aukojimas. Tradicines giesmes giedos folkloro ansambliai (šv. Jurgio koplyčioje, ant Birutės kalno).

 

 

 

 Dalyvauja folkloro ansambliai: „Poringės“, „Nalšia“, „Ratilio“, „Labingis“, „Dolija“, „Tatato“ iš Vilniaus, „Pulkelis“ iš Panevėžio, „Linago“ iš Kauno, „Verpeta“ iš   Kaišiadorių, „Salduvė“ iš Šiaulių, „Alksna“ ir „Alksniukai“ iš Mažeikių, „Platele“ iš Platelių, „Kikilis“ ir „Mėguva“ iš Palangos.


 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6164072
Šiandien apsilankė: 1089
Dabar naršo: 16
Sprendimas: IDAMAS