English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2018 m. sausio 18 d., ketvirtadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Rekordinėje „Palangos stintoje“ bus gausu ir žuvies, ir linksmybių. Šventės renginių programa
2017-02-02

Iki šventės „Palangos stinta“ likus kiek daugiau nei dviem savaitėms, Palangos miesto vadovai, kultūros darbuotojai, verslininkai bei atsakingų tarnybų atstovai Savivaldybėje aptarė, kaip vyksta pasirengimas renginiui, į kurortą vasario 18 d. neabejotinai sutrauksiančiam minias pramogautojų. Savivaldybėje vykusiame pasitarime konstatuota – artėjančiai šventei, kuri šiemet bus rekordinė dalyvių skaičiumi, pasirengta.


Stintų šventė Palangoje šurmuliuos tris dienas – vasario 17-19 d., tačiau gausiausio svečių skaičiaus neabejotinai kurortas sulauks šeštadienį, vasario 18 d. Šventėje tradiciškai bus gausu ne tik agurkais kvepiančios žuvies bei tautodailininkų siūlomų dirbinių, bet ir atrakcijų – gerą nuotaiką skleis kurorto meno kolektyvai, visi norintieji bus kviečiami išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse: stintų meškeriojimo ar inkaro laikymo varžybose, stintų valgymo čempionate ir kt. O geriausi šalies kepėjai savo išmonę demonstruos Stintų barbekiu čempionate.
Kaip ir kasmet, „Palangos stintos“ pramogas praturtins ir tą pačią vieną vyksianti Sveikuolių šventė, kurios  metu rengiamos vadinamosios ruonių maudynės jūroje ties tiltu.
Palangiškiai džiaugiasi, kad „Palangos stinta“ kasmet į kurortą privilioja vis gausesnį būrį svečių bei dalyvių. Matydami šventės populiarumą, šiais metais organizatoriai apsisprendė išplėsti šventės erdvę, kadangi vien J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visų norinčiųjų tapo nebeįmanoma.
Tad šiemet stinta kvepės ne tik pagrindinėje kurorto pėsčiųjų alėjoje, bet ir Vytauto gatvės atkarpoje nuo Kretingos gatvės iki Rąžės gatvės. Čia, kaip ir J. Basanavičiaus gatvėje, šurmuliuos kermošius, o erdvė ties Kurhauzu bus skirta aktyvioms atrakcijoms – šioje vietoje bus rengiamos valties tempimo varžybos, bus ir vaikams numatyta pramogų erdvė.
Jau dabar aišku, kad šiemetinė, jau keturioliktoji Stintų šventė sulauks ne tik daug pramogautojų, bet ir bus rekordinė dalyvių gausa – „Palangos stintoje“ dalyvaus per 100 prekybininkų. Žuvies įsigyti bus galima 25 vietose. Tad norintieji namo pasivežti lauktuvių, turės iš ko pasirinkti – pramogautojų dėmesio lauks specialiai šventei marinuotos ir išradingai supakuotos marinuotos stintos, šviežia žuvis, taip pat – kiti gardumynai bei tautodailininkų siūlomi dirbiniai.
Dalyvauti kermošiuje panoro gausus būrys tautodailininkų – jų šiemet bus apie 200. Ir nors mugės dalyviai Stintų šventės svečius kasmet siekia nustebinti naujovėmis, šiais metais kermošius bus išskirtinis – tarptautinis, kadangi norą dalyvauti jame pareiškė tautodailininkai iš Latvijos, Ukrainos, Lenkijos bei Rusijos, Kaliningrado srities.
Siekdami, kad Stintų šventėje vyrautų žuvies tematika, Stintų šventės organizatoriai specialius reikalavimus iškėlė ne tik pramoginei daliai ar kermošiaus dalyviams, bet ir šventėje dalyvausiančioms viešojo maitinimo įstaigoms. Visų restoranų bei kavinių paprašyta, kad valgiaraštyje Stintų šventės metu didžioji dalis – 70 proc. -  siūlomų patiekalų būtų pagamintų iš žuvies.

 Šventės "Palangos stinta 2017" prorgama:

                                          
Jūratės ir Kastyčio skvere:


8.00-12.00 val.  Stintų meškeriojimo varžybos ant jūros tilto.
12.00 val. - „Palangos stinta 2016“ atidarymas. Tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, naujų „Stintų ordino“ riterių inauguracija.
12.30 val. - meškeriojimo varžybų apdovanojimai.
12.45 val. - Stintų barbekiu čempionato atidarymas.
13.00 val. - „Žvejų liaudies melodijos - 1“. Koncertuoja liaudiškų šokių kolektyvai „Bočiai“ ir „Banguolis“.
13.30 val. - inkaro laikymo rungtis.
14.00 val. – „Žvejų liaudies melodijos - 2“. Koncertuoja folkloro ansamblis „Mėguva“.
14.30 val. – „Žvejų liaudies melodijos - 3“. koncertuoja moterų vokalinis ansamblis „Guboja“ ir Jūros šaulių vyrų choras.
15.00 val. - didžiosios žiemos „ruonių“ maudynės prie jūros tilto.
15.30 val. – Stintų valgymo čempionatas.
16.00 val. – „Žvejų liaudies melodijos – 4“. Koncertuoja ansamblis „Eldija“.
16.30 val. – Stintų barbekiu čempionato dalyvių eisena ir apdovanojimai.

Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių sankryža:
 12-17 val. – žvejiškos valties tempimo, inkaro laikymo ir stintų valgymo varžytuvės. Žaidimai vaikams ir ne vaikams. Svečiuose – Vinetu kaimas, pasijodinėjimas poniu ir kt.
Visos šventės metu Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėse veiks mugė. Jūsų lauks šviežios, agurkais kvepiančios, iškart iškeptos ar išrūkytos, vytintos, dainuojančios, šokančios, metalinės, molinės bei gintarinės stintos, gardi žuvienė, patys tikriausi žvejai bei įvairūs žvejiški monai.

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

     
       
         
         
         
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 4870284
Šiandien apsilankė: 460
Dabar naršo: 13
Sprendimas: IDAMAS