English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. spalio 20 d., sekmadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Renginiai
Tarptautinis bendradarbiavimas su Europos miestais

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS BENDRADARBIAVIMAS SU EUROPOS MIESTAIS

Simrishamnas (Švedija)
1991 m. gegužės 10 d. Simrishamne pasirašyta Simrishamno ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: darbas su žmonėmis su negalia, nevyriausybinių organizacijų veikla, kultūra, švietimas.

Frederiksbergas (Danija)
1993 m. gegužės 27 d. Frederiksberge pasirašyta sutartis tarp Palangos miesto tarybos ir Frederiksbergo miesto tarybos. Sutartimi įsipareigota remti bendrą nuostatą dėl sutarimo tarp abiejų miestų visuomenės, organizacijų, valdžios ir privačių įmonių. Pasirašiusios šalys pasižadėjo skatinti abipusiai naudingą ir optimalų bendradarbiavimą ekonomikos ir turizmo srityse.

Pernu (Estija)
1990 m. rugsėjo 14 d. pasirašyta keturšalė bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos, Pernu, Neringos ir Jūrmalos savivaldybių. Bendradarbiaujama kultūros, rekreacijos srityse.

Jūrmala (Latvija)
Palangos ir Jūrmalos savivaldybės bendradarbiauja nuo 1990 m.
2003 m. spalio 15 d. pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis. Palangos ir Jūrmalos savivaldybės aktyviai bendradarbiauja turizmo, kultūros ir kitose srityse.

Liepoja (Latvija)
Palangos miesto savivaldybė palaiko draugiškus santykius su Liepojos miesto savivaldybe. Bendradarbiaujama kultūros, turizmo srityse, keičiamasi darbo patirtimi.

Lodzė (Lenkija)
1998 m. kovo 31-balandžio 3 d. Lenkijoje vykusio Lietuvos – Lenkijos savivaldybių forumo metu buvo pasirašyta Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lenkijos vietos savivaldą atstovaujančių organizacijų bendradarbiavimo sutartis. Bendradarbiaujama kultūros, turizmo srityse.

Ustka (Lenkija)
2006 m. liepos 7 d. Ustkoje pasirašyta Ustkos ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis. Bendradarbiaujama šiose srityse: kultūra, švietimas ir mokslas, turizmas, aplinkosauga, socialinė rūpyba ir sveikatos apsauga, sportas ir fizinis lavinimas, verslas.

Svetlogorsko rajonas (Kaliningrado sritis, Rusija)
2009 m. vasario 20 d. Palangoje pasirašyta Svetlogorsko rajono ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: turizmo, sporto, švietimo, kultūros, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, įskaitant savivaldybės tarnautojų švietimą, profesinį parengimą ir perkvalifikavimą, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą.

Primorjė (Svetlogorsko rajonas, Kaliningrado sritis, Rusija)
2009 m. birželio 13 d. Primorjė miestelyje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Palangos miesto savivaldybės Šventosios seniūnijos ir Svetlogorsko rajono Primorjės gyvenvietės savivaldybės.
Bendradarbiaujama šiose srityse: nevyriausybinių organizacijų veikla, turizmas, kultūra, švietimas, sportas.

Svetlogorskas (Kaliningrado sritis, Rusija)
2010 m. liepos 21 d. Palangoje pasirašyta Svetlogorsko ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: turizmo, sporto, švietimo, kultūros, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, įskaitant savivaldybės tarnautojų švietimą, profesinį parengimą ir perkvalifikavimą, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą.

Bergeno miestas Riugene (Vokietija)
2011 m. kovo 4 d. Bergeno mieste Riugene pasirašyta Bergeno miesto Riugene ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: kultūros, turizmo, švietimo, sporto, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, įskaitant savivaldybės tarnautojų švietimą, profesinį parengimą ir perkvalifikavimą, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą.

Černiachovskas (Rusija)
2011 m. birželio 25 d. Černiachovske pasirašyta Černiachovsko ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: nevyriausybinių organizacijų veikla, kultūra, švietimas, turizmas.

Kobuleti (Gruzija)
2011 m. spalio 20 d. Kobuletyje pasirašyta Kobuleti ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.
Bendradarbiaujama šiose srityse: kultūros, turizmo, švietimo, sporto, istorinio ir kultūrinio paveldo išsaugojimo, taip pat skatina ryšių tarp masinės informacijos priemonių atstovų plėtojimą.

Buča (Ukraina)

2015 m. spalio 14 d. Bučoje pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Bučos ir Palangos miestų tarybų.

Pasirašydami sutartį abiejų miestų atstovai sutarė, jog Palangos ir Bučos bendradarbiavimas vyks kultūros, švietimo ir mokslo, turizmo, aplinkosaugos, socialinės rūpybos ir sveikatos apsaugos, sporto ir fizinio lavinimo, verslo ir kitose srityse.

Abiejų miestų atstovai keisis patirtimi, žiniomis ir informacija šiuolaikių technologijų taikymo, miestų statybos, aplinkosaugos, transporto, infrastruktūros plėtros, socialinių tarnybų sferose. Bendradarbiauti numatyta ir kultūros, istorinio bei kultūrinio paveldo išsaugojimo, šeimos ir jaunimo klausimų politikos srityse, taip pat sutarta remti projektus, skirtus tarpusavio supratimui tarp Palangos ir Bučos miesto gyventojų stiprinti, skatinti ryšių tarp valdžios institucijų plėtrą.

                                                     

       

Eilatas (Izraelis)

2017 m. vasario 17 d. Palangoje pasirašyta Eilato ir Palangos miestų tarybų tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartis.

Dviejų kurortų draugystės sutartį pasirašyti apsispręsta atsižvelgus į istorinę patirtį ir remiant tautų pastangas susivienyti universalių taikos principų pagrindu. Sutarta, jog, skatindami Europos regioninį bendradarbiavimą bei atsižvelgdami į abiejų miestų turizmo pobūdį, Palangos ir Eilato atstovai tarpusavy keisis žiniomis apie kultūrą, sportą, švietimą ir savivaldybės valdymą bei ekonomiką. Palanga ir Eilatas taip pat sieks užmegzti bendradarbiavimą tarp atitinkamų sričių ekspertų, mokyklų, kolegijų, vaikų ir jaunimo organizacijų, taip pat – asmeninius abiejų miestų gyventojų ryšius.

Pasirašius dviejų miestų bendradarbiavimo sutartį ne tik atsiranda galimybė dalyvauti bendruose projektuose – bus plėtojamas bendradarbiavimas su šalimi, kuri yra viena iš pagrindinių Lietuvos Respublikos bendradarbiavimo partnerių kultūros, turizmo, švietimo srityse.

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2018-11-07 15:41:58

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 8146172
Šiandien apsilankė: 4277
Dabar naršo: 42
Sprendimas: IDAMAS