English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2019 m. rugsėjo 19 d., ketvirtadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Kviečiame dalyvauti prekybinėje mugėje "Palangos Stinta 2019", vyksiančioje vasario 8-10 dienomis. Prekybos mugėje taisyklės
2019-01-16

Kviečiame tautodailininkus ir amatininkus, liaudies meistrus, kulinarinio paveldo pateikėjus, meno dirbinių kūrėjus dalyvauti prekybinėje mugėje „Palangos Stinta 2019“, vyksiančioje 2019 m. vasario 8, 9, 10 dienomis Palangoje. Informacija skelbiama www.palanga.lt.


 

 

PREKYBINĖS MUGĖS „PALANGOS STINTA 2019TAISYKLĖSBENDRA INFORMACIJA

 

1. Registracija ir atranka vykdoma iki sausio 25 d. el.paštu palangosstinta@gmail.com.

2. Dalyvių atranka ir jų informavimas vyks iki vasario 1 d.

3. Atrinkti mugės dalyviai vietinę rinkliavą už leidimą prekiauti turi sumokėti iki vasario 5 d.

4. Konkrečių prekybinių vietų suteikimas ir mugės dalyvių informavimas vyks iki vasario 7 d. 17 val.

5. Mugės darbo laikas – nuo 2019 m. vasario 8 d. 10 val. iki 2019 vasario 10 d. 17 val.

6. Vieta –Jūratės ir Kastyčio skveras, J. Basanavičiaus gatvė, Vytauto g. atkarpa (nuo Kretingos g. iki Ronžės g.), Palanga.

7. Dalyviai – juridiniai ir fiziniai asmenys.

8. Prekybos vietos užimamas plotas – 2 m x 3 m. Privaloma prekiauti iš baltų palapinių.

9. Prekybinių vietų skaičius ribotas.

10. Pirmenybė teikiama Palangos miesto įmonėms ir gyventojams, meno kūrėjo statusą turintiems asmenims, tautodailininkams, tradicinių amatų sertifikuotiems tautinio paveldo meistrams ir šventės rėmėjams.

 

REGISTRACIJA

 

Asmenys, norintys prekiauti ar teikti paslaugas prekybinės mugės metu, iki 2019 m. sausio 25 d. tinkamai užpildytą ir pasirašytą nustatytos formos prašymą dėl registracijos (pridedama) kartu su pridedamais dokumentais ir produkcijos 3 nuotraukomis turi pateikti elektroniniu paštu palangosstinta@gmail.com.

Netinkamai užpildžius prašymo formą ir nepateikus reikalingus dokumentus, dalyvio prašymas neregistruojamas.

 

Registracijos prašyme būtina nurodyti:

 1. fizinio asmens vardą, pavardę ir gimimo datą/ juridinio asmens kodą ir pavadinimą;

 2. adresą korespondencijai/ juridinio asmens buveinės adresą;

 3. registracijos pateikėjo telefono numerį ir elektroninio pašto adresą;

 4. kokio Lietuvos Tautodailininkų skyriaus narys yra;

 5. atstovaujamą tautodailės ar meno žanrą;

 6. trumpą dirbinių aprašymą;

 7. BŪTINA nurodyti tikslų elektroninio pašto adresą, kuriuo organizatoriai galės atsiųsti sąskaitą-faktūrą.

  Prie prašymo pridedama:

 1. tautodailininko pažymėjimo ar serfikuoto tautinio paveldo meistro pažymėjimų kopijos;

 2. Juridinių asmenų registravimo pažymėjimo, individualios veiklos pažymėjimo ar verslo liudijimo kopijos;

 3. Parduodamų dirbinių ekspozicines 3 nuotraukas ( pageidautina viena iš jų – prekybinės vietos (prekybinės palapinės) kitose mugėse nuotrauka).

   

  Užpildytą ir pasirašytą prašymą kartu su priedais siųsti el. paštu palangosstinta@gmail.com iki 2019 m. sausio 25 d.

  Teisė registruotis ir dalyvauti mugėje nesuteikiama:

  1. Asmenims iki 18 metų.

  2. Asmenims, turintiems galiojančią administracinę nuobaudą už viešosios tvarkos, finansinės drausmės, komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos, veterinarinių sanitarinių taisyklių, švaros ir tvarkymo taisyklių, atliekų tvarkymo taisyklių ir kitus su vykdoma veikla susijusius pažeidimus.

   

  VIETINĖS RINKLIAVOS MOKĖJIMAS

   

  Iki 2019 m. vasario 1 d. atrinkti mugės dalyviai privalo iki vasario 5 d. sumokėti vietinę rinkliavą ir atsiųsti mokėjimą patvirtinančio dokumento kopiją el. paštu palangosstinta@gmail.com.

  Atrinktiems mugės dalyviams prekybos vieta mugėje bus suteikta tuo atveju, jeigu iki vasario 5 d. bus sumokėta Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatyta vietinė rinkliava už leidimą prekiauti.

   

  VIETINĖS RINKLIAVOS DYDIS UŽ LEIDIMĄ PREKIAUTI AR TEIKTI PASLAUGAS:

   

  VISIEMS mugės dalyviams, prekiaujantiems ne maisto produktais, vietinė rinkliava už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas vienai prekybos vietai - 40 eurų.

  VISIEMS mugės dalyviams, prekiaujantiems maisto produktais, vietinė rinkliava už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas vienai prekybos vietai - 60 eurų.

Vietinė rinkliava už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas mokama į šventės organizatoriaus - Asociacijos „Stintų ordinas“ sąskaitą:

 

Gavėjas – asociacija „Stintų ordinas“, įmonės kodas 304506464.

Atsiskaitomoji sąskaita – LT307300010154071115, AB Swedbankas, banko kodas BIC-HABAL22

Eilutėje „Mokėjimo paskirtis“ arba „Įmokos pavadinimas“ rašoma -„vietinė rinkliava už leidimą prekiauti ar teikti paslaugas mugėje ,,Palangos stinta 2019“

 

Svarbu:

Vietinė rinkliava mokama tik gavus patvirtinimą apie sėkmingą registraciją!

Sumokėjus vietinė rinkliavą anksčiau nei patvirtinama registracija - pinigai negrąžinami.

Nesumokėjus vietinės rinkliavos, prekybinės vietos rezervacija naikinama ir į šią vietą kviečiami kiti, registraciją įvykdę, bet dėl prekybinių vietų trūkumo prekybinės vietos negavę fiziniai ar juridiniai asmenys pagal turinio tinkamumą ir registro eiliškumą.

 

PREKYBINĖS MUGĖS DALYVIO PAŽYMĖJIMO IŠDAVIMAS

 

Mugės dalyviams, sumokėjusiems vietinę rinkliavą iki vasario 5 d., bus suteikta konkreti prekybos vieta ir apie tai pranešta elektroniniu paštu ar telefoniniu skambučiu iki vasario 7 d.

Dalyvio pažymėjimas bus išduodamas tik gavus patvirtinimą apie sumokėtą nustatyto dydžio vietinę rinkliavą.

Dalyvio pažymėjimas bus išduotas atvykus į prekybos vietą.

Prekybos vietas skirsto mugės organizatoriai.

Trūkstant prekybos ar paslaugų teikimo vietų, prekybos vieta bus suteikiama atsižvelgiant į nustatytus prioritetus ir į tai, kuris prašymas pateiktas anksčiau (pagal tinkamai užpildyto registracijos prašymo atsiuntimo laiką).

 

PREKYBININKO ĮSIPAREIGOJIMAI

 

Prekybinėje mugės vietoje būtina turėti: dalyvio pažymėjimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą; darbuotojo darbo pažymėjimą; verslo liudijimą arba individualios veiklos pažymą.

Laikytis priešgaisrinių ir maisto tvarkymo taisyklių renginyje „Palangos stinta 2019“.

Apie iškilusias nenumatytas aplinkybes prekybininkas privalo nedelsdamas informuoti mugės organizatorius.

 

 

REIKALAVIMAI MAISTO TVARKYMUI RENGINIO METU:

 

1. Maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas ar Maisto tvarkymo subjekto registravimas – suteikia teisę vykdyti maisto tvarkymą. Veiklos, kurių kodai 56.21, 56.10.0.M, 47.99.0.M ir maisto tvarkymo subjektai, kurie turi leidimus vykdyti maisto produktų gamybą ar mažmeninę ir didmeninę prekybą.

2. Statinys - palapinė, sienos iš trijų pusių, grindinys.

3. Maisto produktų laikymas: apsauga nuo taršos - nefasuoti maisto produktai laikomi uždengtose talpose, vitrinose, temperatūros režimo užtikrinimas - gamintojo nurodytomis sąlygomis, jei reikalinga, turėti šaldymo įrenginius, siekiant išvengti kryžminės taršos – šviežia žuvis, mėsa, jų pusgaminiai laikomi atskirai nuo gatavų produktų, pagamintų patiekalų, naudojama įranga pagal paskirtį.

4. Maisto produktų, patiekalų atsekamumas – užtikrinti produktų ir pusgaminių ženklinimą, turėti įsigijimo dokumentus; tinkamumo vartoti terminą nurodo gamintojas, viešojo maitinimo patiekalai tinka vartoti 24 val. nuo jų pagaminimo. Marinuotos stintos stiklainyje - tik pateikimo vartotojui forma , tinka vartoti vieną parą nuo pagaminimo, svarbu tinkamai paženklinti

5. Personalo higiena – tinkami darbo rūbai (dengiantys asmeninius, gali būti naudojami antrankoviai, prijuostės ir pan.), pakankamai priemonių rankoms plauti, dezinfekuoti (jei vykdoma maisto gamyba- šaltas/karštas tekantis vanduo, plovimo, dezinfekavimo, sausinimo priemonės (galima naudoti drėgnas dezinfekuojančias servetėles), asmenys tvarkantys maistą, turi periodiškai tikrintis sveikatą, būti išklausę higienos žinių kursą ( turėti galiojančius pažymėjimus ar jų kopijas)

6. Žvejai turintys registruotą veiklą, gali  prekiauti tik šviežia ir rūkyta ( tik turintys žuvies rūkymui leidimą) žuvimi.

7. Maisto tvarkymo subjektai teisės aktų nustatyta tvarka atsako už renginio ar šventės metu parduodamo maisto saugą ir kokybę.

 

           PRIEŠGAISRINĖ RENGINIO DALYVIO ATMINTINĖ

Renginio metu, organizacijų ir įmonių dalyvių palapinėse privalo būti pirminės gaisro gesinimo priemonės (nedegus audeklas, gesintuvas).

Kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, rūkyklas, buitines krosneles, lauko židinius naudoti leidžiama ne arčiau kaip 6 m nuo statinių.

Kas 30 m tarp prekybos eilių palikti ne siauresnes kaip 1,5 m praeigas, kertančius pagrindines praeigas.

Imkitės visų atsargumo priemonių gaisrui išvengti.

Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsiant kvieskite ugniagesius bendruoju pagalbos telefonu   112

 

DRAUDŽIAMA:

 

1. Parduoti prekes, kurių mažmeninė prekyba viešosiose vietose uždrausta Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.

2. Prekiauti prekėmis ar teikti paslaugas, jeigu jos neatitinka Lietuvos Respublikos įstatymuose, techniniuose reglamentuose ir kituose teisės aktuose nustatytų saugos reikalavimų.

3. Prekiauti ar teikti paslaugas kitose nei organizatorių nurodytose vietose.

4. Verstis kita, nei su organizatoriais suderinta veikla.

5. Prekybos ar paslaugos teikimo vietą perleisti kitiems asmenims, išskyrus verslo liudijime įrašytiems asmenims.

PASTABA: fiziniams ar juridiniams asmenims, gavusiems prekybinę vietą, bet neatvykusiems į šventę be pateisinamos priežasties, vietinė rinkliava negrąžinama ir ateityje mūsų organizuojamose mugėse dalyvauti nebus leidžiama.

Prekybą Palangos miesto savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) nustatytose viešosiose vietose vykstančių miesto švenčių metu Palangos miesto savivaldybės teritorijoje reglamentuoja žemiau išvardyti teisės aktai:

1. Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti ar teikti paslaugas Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose išdavimą nuostatai (toliau – Rinkliavos nuostatai) ir jų priedas, patvirtinti Tarybos 2017 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. T2-88 „Dėl prekybos ar paslaugų teikimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose“ 2 punktu

2. Viešųjų vietų, kuriose galima prekiauti ar teikti paslaugas išdėstymo schemos, patvirtintos Tarybos 2017 m. kovo 30 d. sprendimo Nr. T2-88 „Dėl prekybos ar paslaugų teikimo Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose“ 1 punktu .

3. Rinkliavos nuostatų priedo 1 punkto „Jūratės ir Kastyčio skvere“ 6 ir 7 eilutėse, 2 punkto „J. Basanavičiaus gatvėje“ 26 ir 27 eilutėse ir 6 punkto „Vytauto gatvėje“ 63 ir 64 eilutėse miesto švenčių (išskyrus „Palangos stalas“) laikotarpiui už leidimo išdavimą prekiauti tautodailės dirbiniais nustatyta 40 eurų dydžio vietinė rinkliava, o už leidimo išdavimą prekiauti tautinio paveldo produktais, t. y. vykdyti maisto tvarkymo veiklą – 60 eurų dydžio vietinė rinkliava.

 

Mugės darbo laikas:

Vasario 8 d. nuo 10 val. iki 20 val.

Aptarnaujantis transportas gali važiuoti nuo 09 val. iki 20 val.

Vasario 9 d. nuo 10 val. iki 20 val.

Aptarnaujantis transportas gali važiuoti nuo 06 val. iki 10 val. ir nuo 20 val.

Vasario 10 d. nuo 10 val. iki 16 val.

Aptarnaujantis transportas gali važiuoti nuo 06 val. iki 10 val. ir nuo 16 val.

 

Organizatoriai turi teisę tikslinti ar koreguoti šias taisykles.

 

Detalesnė informacija:

Mugės koordinatorius Albertas Bukauskas, tel. +370 687 17 817.

Šventės koordinatorius Nerijus Stasiulis, tel. +370 686 21 396.


Prašymo formą dėl leidimo prekiauti ar teikti paslaugas mugėje "Palangos stinta 2019" rasite čia.


 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 7936524
Šiandien apsilankė: 5849
Dabar naršo: 41
Sprendimas: IDAMAS