English Russian
PALANGOS
MIESTO
SAVIVALDYBĖ
 
Biudžetinė įstaiga, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406 
faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216, el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
2018 m. lapkričio 17 d., šeštadienis
SAVIVALDA
GYVENTOJUI
VERSLININKUI
SVEČIUI

RENGINIAI
Palangiškiai mini Pasaulinę kultūros dieną – iškelta Taikos vėliava ir pasodintas vaismedžių sodelis
2018-04-13

Minėdami artėjančią Pasaulinę kultūros dieną, Palangos kultūros įstaigų darbuotojai ne tik tradiciškai iškėlė Taikos vėliavą, bet ir padovanojo kurortui naują patrauklią kultūrinę erdvę – vaismedžių sodelį.


 

Kultūros diena visame pasaulyje minima balandžio 15 d. Palangiškiai taip pat jau  ne pirmus metus mini šią dieną, tad penktadienį Nepriklausomybės aikštėje susirinko keliasdešimt kurorto kultūros įstaigų darbuotojų. Pasveikinę vieni kitus su artėjančia Pasauline kultūros diena, jie iškėlė Taikos vėliavą.

Tuo Kultūros dienai skirti renginiai nesibaigė – susirinkusieji pasuko link miesto viešosios bibliotekos, kurios vidiniame kiemelyje pasodino vaismedžių sodelį.

Vaismedžiai pasirinkti ne atsitiktinai – prieš keletą metų, įgyvendinant projektą „Bibliotekos pažangai 2“, šioje pievelėje buvo pasodinta obelis. Šiemet nuspręsta šią erdvę praturtinti ir kitais vaismedžiais, o kitokie jie bus, savo nuožiūra sprendė kiekviena kultūros įstaiga. Iškelta buvo tik viena sąlyga – kiekviena įstaiga turi pasirinkti vis kitokios rūšies medį.

Tad bibliotekos vidiniame kiemelyje penktadienį pasodinti septyni vaismedžiai. Komentuodami, kodėl pasirinko vieną ar kitą rūšį, kultūrininkai, neslėpė geros nuotaikos bei nestokojo iškalbingumo. Pasirodo, įtakos jų pasirinkimui turėjo įvairios priežastys. Pavyzdžiui, riešutas (Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus specialistai pasodino lazdyno riešutmedį), simbolizuoja gyvybės ciklą, A. Mončio namų-muziejaus atstovai pasirinko dvi sedulas, kadangi apie šių medžių auginimą Paryžiuje galvojo menininkas A. Mončys, (tiesa, šios idėjos jis taip ir neįgyvendino), be to, iš sedulos medžio gaminami muzikos instrumentai.  

Miesto viešoji biblioteka pasirinko šilkmedį, simbolizuojantį atsinaujinimą bei gimimą, Palangos kultūros ir jaunimo centras sodelį papuošė gudobele – vaismedžiu, dovanojančiu ne tik vaisius, bet kartu ir vaistus. Kaip apsaugą nuo blogos akies Kurorto muziejaus darbuotojai pasodino ypatingų galių turintį šermukšnį, o „Palangos orkestras“ sodelį praturtino šaltalankiu – vitaminų šaltiniu.

O štai bendrovės „Palangos renginiai“ atstovai, pasodinę sakurą, savo pasirinkimą paaiškino labai paprastai – šis medis neduoda vaisių, tačiau labai gražiai žydi. Visai kaip kultūra – jos pačiupinėti negali, tačiau visiems labai gražu į ją pažiūrėti.

Pasaulinė kultūros diena balandžio 15 d. minima ne atsitiktinai – 1935 metų balandžio 15 dieną Vašingtone JAV prezidentas F. Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasaulio kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūrines vertybes. Kadaise įvairių šalių kultūros paminklus nuniokojo karai, o ir dabar ne visi žmonės suvokia jų vertę ir neretai nesusimąstydami gadina.

Lietuvoje Pasaulinė kultūros diena minima jau daugiau nei dešimtmetį ­– Kultūros dieną LR Seimas kaip atmintiną įteisino 2006 metais.

 
Atgal   Spausdinti  

 

 
Naujienų prenumerata
Dienos
Mėnesio
Mėnesio
Savaitės
Savivaldybės naujienos
Įrašykite savo el. pašto adresą
 
SVARBŪS DOKUMENTAI
Šioje skiltyje bus pateikiami svarbūs Palangos miesto savivaldybės administracijos dokumentai. Informacija ruošiama.
 

      
       
         
         
           
© PALANGOS miesto savivaldybė,
biudžetinė įstaiga.
Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga, tel. (8 460) 48 705, (8 460) 41 406,  faks. (8 460) 40 217, (8 460)  40 216 el. p. administracija@palanga.lt, administracijos kodas 125196077
Iš viso apsilankė: 6164151
Šiandien apsilankė: 1168
Dabar naršo: 36
Sprendimas: IDAMAS