lt
en ru

Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Palangos miesto savivaldybė ketina bendradarbiauti su Lenkijos kurortu Ustka

2006-03-28

Š. m. kovo 22–23 d. Palangoje lankėsi Ustkos miesto delegacija – Ustkos miesto meras Jacekas Gračik (Jacek Graczyk) kartu su Ustkos miesto administracijos atstovais. Vizito metu buvo apsikeista informacija apie miestų plėtros perspektyvas, aptartos galimos bendradarbiavimo kryptys.

Ustka yra nedidelis miestas-kurortas prie Baltijos jūros, kuriame gyvena 17,4 tūkst. gyventojų. Miestas įsikūręs prie Baltijos jūros, ties Slupia upės žiotimis, 150 km atstumu nuo Pomorsko vaivadijos sostinės Gdansko ir 17 km į šiaurę nuo Slupsko.

Pačiame mieste ir miesto apylinkėse yra saugomos rekreacinės teritorijos: gydomojo purvo depozitai bei gydomieji vandenys. Kaimynystėje yra 2 landšafto draustiniai ir 2 gamtos rezervatai. Ustka yra turizmo, SPA ir jūreivystės regioninio vystymo centras, turintis jūros uostą su turistų ir krovinių pasienio muitinės postu. Vasaros sezono metu veikia keltas Ustka-Bornholmas.

Ustkos delegacijos viešėjimo Palangoje metu buvo pasirašytas ketinimų protokolas
dėl bendradarbiavimo. Ketinama keistis patirtimi bei vykdyti bendrus projektus pagal Europos Sąjungos programas, plėtoti ryšius tarp abiejų miestų gyventojų, skatinti bendradarbiavimą tarp vietinių institucijų, organizacijų ir draugijų, ryšių tarp mokyklų plėtojimą.

Palangos miesto savivaldybė ir  Ustkos miestas artimiausiu metu ketina organizuoti abiejų miestų valdžios atstovų tarpusavio vizitus, po kurių bus pasirašyti atitinkami susitarimai, patvirtinantys tolesnio bendradarbiavimo siekius.

Ekonominės plėtros skyriaus informacija

lt
en ru