lt
en ru

Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Susitikimų ciklas "Jūros istorijos"

Data: Vasario 05, 2020 Laikas: 19:00 Kategorija: Mokymai, seminarai, edukaciniai užsiėmimai

Tęsdamas tradiciją, Palangos kurorto muziejus ketvirtą kartą rengia susitikimų ciklą „Jūros istorijos“. Labai džiugu, kad susitikti su palangiškiais ir miesto svečiais atvyks penki lektoriai, tai – Vilniuje esančio Gamtos tyrimų centro mokslininkai: Donatas Pupienis, Darius Jarmalavičius, Albertas Bitinas ir Janina Greiciūnaitė-Pažusienė, bei Darius Daunys iš Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto.

Paskaitos vyks vasario 5-kovo 4 d. trečiadieniais, pradžia – 17 valandą.

Vasario 5 d. vyks paskaita „Audros Pietryčių Baltijos jūros regione“, kurią skaitys geografas, doc. dr. Donatas Pupienis.

Nors didelės audros šiais metais dar nenusiaubė Palangos paplūdimio, kas gali žinoti, tai gali įvykti bet kada ir be įspėjimo.

Kaip sako pats D. Pupienis: „Pastaruoju metu mokslininkai daug rašo ir diskutuoja apie klimato kaitą. Pajūrio gyventojams klimato kaitos procesai turėtų būti ypatingai aktualūs dėl kylančio Pasaulinio vandenyno vandens lygio. Tačiau jūros vandens lygio lėtas kilimas nėra toks grėsmingas kaip staigūs (ekstremalūs) vandens lygio svyravimai vykstantis audrų metu, kaip per trumpą laiko tarpą priekrantėje vandens lygis pasikeičia 1-2 m. Būtent ekstremalių audrų metu ypatingai nukenčia smėlėti Pietryčių Baltijos jūros krantai. Tačiau lieka atviri klausimai, ar audros ir kylantis vandens jūros lygis kelia grėsmę? Ar audras žmonės prisimena tik iš blogosios pusės dėl žalos krantams? O gal audros tėra tik naujo ciklo pradžia?“

Informacija atnaujinta 2020-01-29 15:08
lt
en ru