lt
en ru

Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Susitikimų ciklas "Jūros istorijos"

Data: Vasario 19, 2020 Laikas: 19:00 Kategorija: Mokymai, seminarai, edukaciniai užsiėmimai

Tęsdamas tradiciją, Palangos kurorto muziejus ketvirtą kartą rengia susitikimų ciklą „Jūros istorijos“. Labai džiugu, kad susitikti su palangiškiais ir miesto svečiais atvyks penki lektoriai, tai – Vilniuje esančio Gamtos tyrimų centro mokslininkai: Donatas Pupienis, Darius Jarmalavičius, Albertas Bitinas ir Janina Greiciūnaitė-Pažusienė, bei Darius Daunys iš Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto.

Paskaitos vyks vasario 5-kovo 4 d. trečiadieniais, pradžia – 17 valandą.

Jau trečią kartą į susitikimą su palangiškiais atvyksta geologas, prof. dr.  Albertas Bitinas.

Šis mokslininkas jau yra skaitęs keletą paskaitų Baltijos jūros tema, todėl šį kartą kartu su juo „keliausime“ į Ugnies žemę Argentinoje. Vasario 19 d. – „Po tolimųjų jūrų krantus pasižvalgius. Ugnies žemė (Argentina)“, įspūdžiai iš pirmų lūpų.

„Ugnies žemė (Tierra del Fuego), vienas iš labiausiai į pietus nutolusių Pietų Amerikos žemyno lopinėlių. Mums, prie Baltijos krantų gyvenantiems, tai kupinas egzotikos pasaulis su neįprastu landšaftu, visiškai kitokiu augmenijos ir gyvūnijos pasauliu, savitų papročių bei tradicijų besilaikančiais vietos gyventojais. Tačiau ir šiame atokiame pasaulio kampelyje galima rasti mums pažįstamų gamtinės aplinkos bei jos raidos bruožų. Dalį Ugnies žemės, kaip ir mūsų Lietuvą, buvo ne kartų užkloję ledynai, kurie tirpdami paliko nuosėdas bei reljefo formas, neblogai pažįstamas ir mūsų tyrėjams. Panašią geologinės raidos istoriją poledynmečiu patyrė tiek Baltijos jūra, tiek ir nedidukas (lyginant su Baltija), tarp Pietų Amerikos žemyno salų įsiterpęs, Byglio sąsiauris. Tad pabandykime į šį kraštą pažvelgti tiek geologo-tyrėjo, tiek ir smalsaus keliautojo akimis“- sako Albertas Bitinas.

Maloniai kviečiame smalsius, žingeidžius ir visus Palangos žmones ateiti į kurorto muziejų pasiklausyti, užduoti klausimų, padiskutuoti.

Informacija atnaujinta 2020-01-29 15:02
lt
en ru