lt
en ru

Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Susitikimų ciklas "Jūros istorijos"

Data: Vasario 26, 2020 Laikas: 19:00 Kategorija: Mokymai, seminarai, edukaciniai užsiėmimai

Tęsdamas tradiciją, Palangos kurorto muziejus ketvirtą kartą rengia susitikimų ciklą „Jūros istorijos“. Labai džiugu, kad susitikti su palangiškiais ir miesto svečiais atvyks penki lektoriai, tai – Vilniuje esančio Gamtos tyrimų centro mokslininkai: Donatas Pupienis, Darius Jarmalavičius, Albertas Bitinas ir Janina Greiciūnaitė-Pažusienė, bei Darius Daunys iš Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto.

Paskaitos vyks vasario 5-kovo 4 d. trečiadieniais, pradžia – 17 valandą.

Vasario 26 d. mokslo darbuotoja Janina Greiciūnaitė-Pažusienė kvies pokalbiui ir diskusijai tema „Baltijos jūros ekologinė būklė ties Lietuvos krantais“.

Tai ypatingai aktuali tema. Ar mes gyvename šalia tiksinčios cheminės bombos ir kiek tai pavojinga?

„Baltijos jūroje po Antrojo pasaulinio karo palaidota apie 50 tūkst. tonų cheminio ginklo amunicijos, kurios sudėtyje yra apie 15 tūkst. tonų kenksmingų medžiagų.  Arčiausiai Lietuvos, apie 70 jūrmylių (beveik 130 km) nuo Klaipėdos, Gotlando įdauboje 80 - 130 m gylyje palaidota maždaug 2 tūkst. tonų cheminės ginkluotės. Paskaitos metu bus aptarti palaidotos cheminės ginkluotės keliami pavojai Baltijos jūros ekosistemai“,- trumpai temą pristato lektorė.

Maloniai kviečiame smalsius, žingeidžius ir visus Palangos žmones ateiti į kurorto muziejų pasiklausyti, užduoti klausimų, padiskutuoti.

lt
en ru