Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Dėl skiepijimo gripo ir COVID-19 vakcinomis 2023/2024 m. šaltojo sezono metu

Prasidėjus šaltajam sezonui, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuras, Europos Komisija ir Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras skelbia aiškią ir skubią žinią: žmonės, kurie dar nėra apsaugoti nuo COVID-19 ir sezoninio gripo, ypač pažeidžiamiausi ir turintys didžiausią riziką, turėtų nedelsiant pasiskiepyti, kad išvengtų šių kartu plintančių kvėpavimo takų infekcijų ar sunkių jų formų

Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos pateikta informacija, šiuo metu Lietuvoje yra Comirnaty (gam. Pfizer-BioNTech) XBB.1.5 vakcinų 5 m. amžiaus ir vyresnių asmenų skiepijimui, 6 mėn. – 4 m. amžiaus vaikų vakcinacijai turime originalią Comirnaty vakciną. Comirnaty XBB.1.5 vakcina pritaikyta taip, kad geriau atitiktų cirkuliuojančius variantus. Vakcina skirta Omikron atmainos atskiram potipiui (XBB), atsižvelgiant į Europos vaistų agentūros, ECDC ir kitų tarptautinių organizacijų rekomendacijas. Variantas, kuriam skirta vakcina, glaudžiai susijęs su kitais šiuo metu cirkuliuojančiais variantais, tad vakcina turėtų padėti išlaikyti optimalią apsaugą nuo sunkių COVID-19 ligos formų, hospitalizacijos ar mirties. Pasiskiepyti Comirnaty XBB.1.5 vakcina gali visi gyventojai, praėjus 6 mėn. po persirgimo ar paskutinės vakcinacijos (nepaisant to, ar iki šiol buvo skiepyti, ir keliomis dozėmis).

Rekomenduojama skiepyti gripo ir COVID-19 vakcinomis vieno vizito pas gydytoją metu. Lietuvos infektologų draugija yra pateikusi poziciją dėl COVID-19 vakcinų derinimo su gripo ir kitomis vakcinomis: https://www.lid.lt/storage/2023/08/LID-pozicija-del-vakcinu-derinimo-2023-09-05.pdf.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad nauja redakcija išdėstytas Gyventojų skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. V-2997 „Dėl Gyventojų skiepijimo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Pateikiama detalesnė informacija apie vakcinacijos procesą.

COVID-19 skiepijimo schemos:

  • 6 mėn. – 4 m. amžiaus vaikai (originali Comirnaty vakcina) – 3 dozės: antrąją dozę rekomenduojama leisti praėjus 3 savaitėms po pirmosios dozės suleidimo, o trečiąją dozę – praėjus ne mažiau kaip 8 savaitėms po antrosios dozės suleidimo. COVID-19 liga persirgę (vadovaujantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultatu) 6 mėn. – 4 m. amžiaus vaikai vertinami kaip skiepyti pagal pilną schemą, kai yra paskiepyti bent viena COVID-19 vakcinos doze, išskyrus išimtinius atvejus, kai gydytojo sprendimu gali būti skiepijami daugiau nei viena doze.
  • 5 m. amžiaus ir vyresni asmenys (atnaujinta Comirnaty vakcina (XBB.1.5): – 1 dozė: skiriama ne anksčiau kaip po 6 mėnesių nuo teigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba greitojo SARS-CoV-2 antigeno testo rezultato gavimo dienos ar vėliausios vakcinos dozės. Jei asmuo neskiepytas ir nepersirgęs, jam taip pat skiriama viena atnaujintos COVID-19 vakcinos dozė. Išimtiniais atvejais gydytojo sprendimu gali būti skiepijami daugiau nei viena doze.

Skiepytis gali visi 6 mėn. amžiaus ir vyresni asmenys. Vakcinacija labiausiai rekomenduojama šioms rizikos grupėms (sutampa su gripo rizikos grupėmis):

  • asmenys nuo 65 m. amžiaus ir vyresni;
  • asmenys sergantys lėtinėmis ligomis nepriklausomai nuo jų amžiaus (taip pat ir vaikai);
  • asmenys, gyvenantys socialinės slaugos ir globos įstaigose (taip pat ir vaikų globos įstaigose);
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;
  • nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu).

Informacija atnaujinta 2023-10-18 13:52