Ieškoti

Iš viso rezultatų:

„Palangos orkestras“ kviečia į knygos ir CD pristatymo renginius. Palangos koncertų salėje - gruodžio 9 d.

„Palangos orkestras“ kviečia į knygos ir CD pristatymo renginius. Palangos koncertų salėje -...
2019-12-06

Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.

Koncertuose-susitikimuose trijuose Žemaitijos miestuose knygos gimimo užkulisių istorijomis dalinsis jos autorės, kūrybos namų „Kregždynas“ įkūrėjos Viktorija Urbonaitė ir Laima Penek, „Palangos orkestro“ dirigentas Vygantas Rekašius, muzikuos – „Palangos orkestras“.

„Palangos orkestro“ knygos kelionė prasidės šeštadienį, gruodžio 7 d., Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Sekmadienį knyga aplankys Skuodo rajono kultūros centrą, o pirmadienį, gruodžio 9 d., „Palangos orkestras ir knygos autorės su gerbėjais susitiks gimtojoje Palangoje – Palangos koncertų salėje.

Pernai 65-erių metų jubiliejų pasitikęs „Palangos orkestras“ – vienas svarbiausių Palangos miesto kultūrinio identiteto kūrėjų. 1953 m. įkurtas, du kartus naikintas ir vis atgimdavęs kolektyvas „Orkestro vasaros“ koncertais Palangos Birutės parko rotondoje tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią, dar kurorto įkūrėjų Grafų Tiškevičių laikais pradėtą orkestrinės muzikos koncertų tradiciją.

Su šiais koncertais užaugo kelios klausytojų kartos, o „Palangos orkestras“ užsitarnavo neabejotiną publikos meilę bei užaugino gausų būrį po geriausius orkestrus išsibarsčiusių muzikantų.

Per savo gyvavimo laikotarpį „Palangos orkestras“ surengė daugybę koncertų, dalyvavo įvairiose šventėse, festivaliuose, radijo ir televizijos laidose. Garsas apie „Palangos orkestrą“ pasklidęs ir už Lietuvos ribų.

Šiandien „Palangos orkestras“ – vienas profesionaliausių pučiamųjų muzikos instrumentų orkestrų šalyje, išsiskiriantis kultūringu skambesiu. Savo koncertinių programų kokybei, įvairovei bei Palangos miesto reprezentavimui „Palangos orkestras“ skiria ypatingą dėmesį.

Tik ką išleistoje knygoje, pasak jos tekstų autorės Viktorijos Urbonaitės, atvirai apie įspūdingą „Palangos orkestro“ istoriją, šlovės ir liūdesio dienas, šventinius koncertus, nuotykius, partitūras, instrumentus, kasdienybę, repeticijas, nuovargį, meilę ir mirtį peržengiančią ištikimą bičiulystę, apie muziką, užauginusią ne vieną šiandienos Lietuvos kartą. Tai knyga, skirta ne tik muzikantams ir besižavintiems „Palangos orkestru“, bet ir visiems, ieškantiems padrąsinimo, išminties, įkvėpimo.

Knygoje skaitytojai ras ir malonią staigmeną – kompaktinę plokštelę, kurios įrašams pasirinkti vieno talentingiausių pokario kartos kompozitorių, nuosaikaus modernisto Eduardo Balsio kūriniai pučiamųjų orkestrui.

Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė, asociacija „Latga“.

Knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiai:

Gruodžio 7 d. 18.00 KLAIPĖDA Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4, Klaipėda) Gruodžio 8 d. 14.00 SKUODAS Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas) Gruodžio 9 d. 18.00 PALANGA Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43 Palanga)

Renginiai nemokami.

Informacija atnaujinta 2019-12-06 10:24
lt
en ru