Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Susitikimų ciklas "Jūros istorijos"

Data: 2020 m. kovo 04 d. 02:00 - 19:00 Kategorija: Mokymai, seminarai, edukaciniai užsiėmimai

Tęsdamas tradiciją, Palangos kurorto muziejus ketvirtą kartą rengia susitikimų ciklą „Jūros istorijos“. Labai džiugu, kad susitikti su palangiškiais ir miesto svečiais atvyks penki lektoriai, tai – Vilniuje esančio Gamtos tyrimų centro mokslininkai: Donatas Pupienis, Darius Jarmalavičius, Albertas Bitinas ir Janina Greiciūnaitė-Pažusienė, bei Darius Daunys iš Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto.

Paskaitos vyks vasario 5-kovo 4 d. trečiadieniais, pradžia – 17 valandą.

Kovo mėn. 4 d. Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų instituto vyriausias mokslo darbuotojas, dr. Darius Daunys kvies palangiškius pasikalbėti apie „Baltijos jūros ekologinę būklę ties Lietuvos krantais“. Mokslininkas teigia, kad „Baltijos jūra dažnai minima kaip viena iš labiausiai užterštų jūrų pasaulyje. Ar tikrai taip yra? Kiekvieną minutę Baltijoje vidutiniškai plaukioja apie 2000 laivų, vasaras pakrantėse leidžia milijonai poilsiautojų, upės į Baltiją suteka iš baseino, kurio plotas penkis kartus didesnis nei jūros – visa tai lemia Baltijos „sveikatą“. Kaip matuojama jūros „sveikata“? Kokia Baltijos jūros ekologinė būklė ir kaip ji keičiasi? Kuo ypatingi priekrantės vandenys ties Palanga ir ko nemato poilsiautojai? Apie tai kalbėsime paskaitoje apžvelgdami naujausius Baltijos jūros vandenų būklės duomenis, kuriuos Lietuvos mokslininkai ir gamtosaugos specialistai surenka atlikdami tyrimus jūroje ne tik iš laivų, bet ir dirbdami po vandeniu bei pasitelkdami palydovus kosmose“. Nepaisant didžiulių visų Baltijos valstybių pastangų: ilgamečių tyrimų, teikiamų žmogiškųjų išteklių, skiriamų lėšų ir panašiai, Lietuvoje tamsiu šešėliu slankioja klausimas dėl nuotėkų į Baltiją.

Maloniai kviečiame smalsius, žingeidžius ir visus Palangos žmones ateiti į kurorto muziejų pasiklausyti, užduoti klausimų, padiskutuoti.

Informacija atnaujinta 2020-02-25 14:13
lt
en ru