Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Džiaugsmingai paminėta Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečio sukaktis

Džiaugsmingai paminėta Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečio sukaktis
2021-07-05

Savaitgalį Palanga šurmuliavo šventiniu ritmu – minėta ne tik kurortui, bet ir visai šaliai reikšminga Palangos grąžinimo Lietuvai 100-mečio sukaktis. Ta proga vietos gyventojus ir svečius sveikino ne tik miesto vadovai, bet ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, šventiniuose renginiuose dalyvavęs kartu su sutuoktine Diana Nausėdiene.

„Sveiki, broliai“ – toks užrašas šeštadienį, liepos 3 d., pasitiko kiekvieną, iš Kretingos pusės Kretingos gatve atėjusį iki Vytauto gatvės. Atkartojant šimto metų senumo įvykius, čia buvo įrengti istoriniai vartai, papuošti žalumynais. Netrukus pro šiuos vartus įžengė ir šventinė eisena, kurioje buvo ir kariškių, muitinės, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, policijos, kitų tarnybų pareigūnai, Palangos meno kolektyvai bei visuomenės nariai. Tarp eisenos dalyvių – ir istoriniai personažai: Prezidentas Antanas Smetona, kunigas ir poetas Maironis, Juozas Tumas Vaižgantas. Ties istoriniais vartais eiseną pasitiko Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus su sutuoktine Vilma Vaitkuviene bei šalies Prezidentas G. Nausėda su ponia D. Nausėdiene.

Nuotaikinga eisena patraukė į Bitutės parką, kur Birutės kalno papėdėje vyko iškilmingas renginys, pagyvintas istorinių personažų atkartotomis anuomet, Lietuvai susigrąžinus Palangą, sakytomis žymių Lietuvos žmonių kalbomis autentiška žemaičių tarme, aidėjo ir salvės.

Palangos meras Š. Vaitkus, kreipdamasis į susirinkusiuosius, pabrėžė, kad sunku šiandien įsivaizduoti Lietuvą be Palangos. „Praėjo šimtas metų, ir palangiškiai vėl susirinko čia, Birutės kalno papėdėje. Šiandien Lietuva jau neįsivaizduojama be Palangos, ir sunku būtų pasakyti, kokia Lietuva būtų šiandien, jei tąkart, prieš šimtą metų, dviejų valstybių sienų klausimą sprendusi Tarptautinė arbitražo komisija būtų priėmusi kitokį, Lietuvai nepalankų sprendimą“, – kalbėjo meras. Jis pabrėžė, kad šiandieninė Palanga yra labai įvairi ir kurorto svečius žavi ne tik jūra bei sniego baltumo paplūdimiais, bet ir sutvarkyta infrastruktūra, atnaujintu kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių paveldu bei visus svetingai sutinkančiais vietos gyventojais.  „Gražios šventės. Didžiuokitės, kad esate palangiškiai“, – susirinkusiesiems sakė Š. Vaitkus.

Prezidentas Gitanas Nausėda, kreipdamasis į renginio dalyvius, pabrėžė, jog ši šventė yra ne tik Palangos, bet ir visos Lietuvos – tai patvirtina faktas, kad vasarą miesto svečių skaičius bene dešimt kartų viršija palangiškių. Sveikindamas reikšmingos sukakties – šimtmečio ­– proga šalies vadovas taip pat dėkojo Palangai ir už ryžtingą bei greitą sprendimą kurorte suteikti prieglobstį Prezidento Antano Smetonos paminklui, įprasminančiam tautos didžiavyrio darbus.

Pasibaigus šiam renginiui, visi patraukė link J. Simpsono gatvės – čia, atidarant rekonstruotoje J. Simpsono gatvėje pastatytą skulptūrą, skirtą škotų mokslininkui, rašytojui ir diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui bei Derybinei grupei pagerbti. Šiame renginyje dalyvavo ir skulptūros autoriai – skulptorius Sergejus Plotnikovas, architektas – Saulius Druskis.

Šventinius Šimtmečio renginius vainikavo sekmadienį, liepos 4 d., Palangos koncertų salėje vykęs koncertas. Jo metu scenoje vienas kitą keitė daugiausiai iš Palangos kilę atlikėjai, sulaukta ir svečių iš Latvijos, Didžiuliame scenoje įrengtame ekrane lyg senoviniame atviruke vienas kitą keitė senosios Palangos istoriniai vaizdai ir jau šiandieniniame kurorte istorinėse vietose koncertuojantis Palangos orkestras.   

Informacija atnaujinta 2021-07-05 10:59
lt
en ru