Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Informacija apie Palangą skleidžiama tarptautinėse turizmo parodose

2006-03-08

Prasidėjusiame turistinių parodų maratone aktyviai dalyvauja ir Palangos kurortas. Mūsų miestas šiais metais jau buvo pristatytas Helsinkyje (parodoje MATKA 2006), Milane (parodoje BIT 2006), Rygoje (parodoje Balttour 2006), Taline (parodoje Tourest 2006) bei Vilniuje (parodoje Vivattur 2006). Pateikiame platesnę informaciją apie dvi paskutines parodas Baltijos šalyse.

Vasario 17–19 dienomis Palangos turizmo informacijos centras (TIC) kartu su Palangos apgyvendinimo įmonėmis dalyvavo turistinėje parodoje Tourest’06 Taline, Estijoje. Kiekvienais metais šios parodos apimtis didėja, sutraukia vis daugiau ne tik turistinių firmų, bet ir individualių turistų. Ši rinka Palangai svarbi, nes daug estų grupių renkasi Palangos viešbučius, poilsio namus balandžio–rugsėjo mėnesiais.

Parodoje buvo pristatyti kurorto rekreaciniai ištekliai, laisvalaikio praleidimo galimybės, demonstruotas šiais metais sukurtas filmas apie Palangą, platinta ne tik bendra informacija apie miestą, bet ir leidiniai, gauti iš Palangos apgyvendinimo įmonių. Aktyviai populiarintos tradicinės žiemos šventės „Palangos stinta 2006“ ir „Palangos ruoniai 2006“.  

LR ambasadorius Estijoje A. Vinkus su parodos dalyviaisPalangos delegacija susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriumi Estijoje Antanu Vinkumi. Neoficialaus susitikimo metu A. Vinkus pakvietė atvykti į Taliną balandžio 3 d., kur bus galimybė pristatyti Palangos kurortą Estijos visuomenei.

Kovo 3–5 d. jau dvyliktąjį kartą vyko tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda VIVATTUR 2006. Per savo gyvavimo metus paroda labai išaugo ir neabejotinai įgavo didelę reikšmę Lietuvos vietinio ir išvažiuojamojo turizmo rinkoje. Tai svarbus įvykis, atspindintis Lietuvos turizmo verslo galimybes. Kartu tai tarsi savotiškas startas pradėti naują kelionių sezoną. Lietuviai vis labiau domisi ne tik atostogomis užsienyje, bet ir aktyviu poilsiu Lietuvoje, o paroda VIVATTUR – geriausia vieta susipažinti su visomis turizmo naujovėmis.

Lietuvos pajūris, apjungiantis keturias Lietuvos pajūrio savivaldybes šiemet pirmą kartą prisistatė bendrame stende.Lietuvos pajūris, apjungiantis keturias Lietuvos pajūrio savivaldybes (Klaipėdos, Klaipėdos rajono, Palangos ir Neringos), šiemet pirmą kartą prisistatė bendrame stende. Ši idėja kilo svarstant bendradarbiavimo sutartyje „Quatro“ numatytas bendras veiklos sritis.

Palangos kurortą pristatė Palangos turizmo informacijos centras bei Palangos apgyvendinimo įmonių, turizmo agentūrų, visuomeninės organizacijos „Svetingas šeimininkas“ atstovai. Savo paslaugas siūlė net 18 mūsų kurorto įmonių.

Spaudos konferencijoje „Quatro – vandens turizmas ir poilsis Lietuvos pajūryje“ žiniasklaidos atstovams buvo suteikta informacija apie visų keturių stende dalyvavusių savivaldybių rekreacines bei turistines galimybes, infrastruktūrą, renginius, bendrus ateities planus. Žiniasklaidos atstovai uždavė nemažai klausimų, susijusių su struktūrinių fondų parama turizmo plėtrai.

Lietuvos pajūrio stende apsilankė garbūs Lietuvos valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų, asociacijų bei Pasaulio turizmo organizacijos atstovai.Lietuvos pajūrio stende apsilankė garbūs Lietuvos valstybinių institucijų ir visuomeninių organizacijų, asociacijų bei Pasaulio turizmo organizacijos atstovai. Tarptautinė turizmo, sporto ir laisvalaikio paroda VIVATTUR yra viena gausiausiai lankomų parodų. Ją lanko tiek lietuviai, tiek ir svečiai iš užsienio šalių: Latvijos, Estijos, Lenkijos, Kaliningrado srities bei Baltarusijos. Manoma, kad šiais metais parodą aplankė apie 25 tūkst. lankytojų.

Paroda VIVATTUR kiekvienais metais sulaukia vis daugiau dalyvių. Per pastaruosius penkerius metus dalyvių skaičius išaugo 74 proc.  Palyginti su praėjusiais metais, parodoje VIVATTUR 2006 dalyvavo 12 proc. daugiau turizmo ir laisvalaikio verslo atstovų. Ypatingai išaugo dalyvių iš užsienio skaičius (24 proc.). Parodoje gausiai dalyvavo užsienio šalių turizmo institucijų atstovai, pristatantys galimybes keliauti po Italiją, Ispaniją, Kiprą, Jungtinius Arabų Emyratus, Latviją, Graikiją, Vengriją, Vokietiją, Baltarusiją, Turkiją ir kt. šalis.

Lietuvos kelionių organizatoriai ir didžiausios kelionių agentūros pristatė šio sezono naujienas bei senus turistų pamėgtus maršrutus.

Pastaruoju  metu Lietuvoje ypač populiarėja vietinis turizmas. Nacionaliniam turizmui ir šalies kultūriniam paveldui daugiau dėmesio ima skirti ne tik miestų ir rajonų turizmo informacijos centrai, bet ir kelionių agentūros, kuriančios naujus aktyvaus, skatinamojo turizmo produktus. Populiarėja kaimo turizmo sodybos, turistiniai maršrutai po Lietuvos regionus, miestus ir miestelius, žygiai dviračiais, baidarėmis ar plaustais. Šiais metais parodos lankytojai galėjo išsamiai susipažinti su turizmo ir poilsio galimybėmis visose Lietuvos apskrityse.

Palangos turizmo informacijos centro informacija

lt
en ru