Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Palanga kuria naujas tradicijas: padėkota verslui ir gyventojams už į kurorto biudžetą  sumokėtus mokesčius

Palanga kuria naujas tradicijas: padėkota verslui ir gyventojams už į kurorto biudžetą  sumokėtus...
2022-05-12

Trečiadienį, Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus į Kurhauzą sukvietė verslo atstovus ir miesto gyventojus, 2021 metais sumokėjusius daugiausiai mokesčių į Palangos miesto savivaldybės biudžetą. Šiuo šventiniu renginiu Palanga pradėjo naują tradiciją – padėkoti didžiausiems mokesčių į kurorto savivaldybės biudžetą mokėtojams – tiek įmonėms, tiek ir gyventojams – už jų svarų indėlį į miesto plėtrą bei gerovę ir tiesiog pakviesti trumpam atsitraukti nuo įtemptų darbų, pabūti drauge, pabendrauti ir pasidžiaugti bendrais pasiekimais gražinant Palangą.

Pasak Palangos mero Šarūno Vaitkaus, būtent mokantieji mokesčius padeda kurti gražesnį ir jaukesnį miestą. „Savivaldybės tarybos ir administracijos vardu dėkoju jums už tai, kad Palanga keičiasi. Kiekvienas mokesčių pavidalu sąžiningai sumokėtas euras yra didžiulis indėlis į mūsų visų rytdieną ir į didžiausio šalies kurorto plėtrą Jūsų sumokėti mokesčiai paskirstomi ir vaikams, ir senjorams, švietimui, kultūrai bei kitoms palangiškiams svarbioms reikmėms“, – renginio metu kalbėjo Š. Vaitkus.

Susumavus visus 2021 m. į Palangos miesto biudžetą sumokėtus mokesčius, pirmiausia išskirti didžiausi mokesčių mokėtojai – verslo atstovų penketukas bei trys viešosios įstaigos. Mero padėkos įteiktos šiems didžiausiems mokesčių mokėtojams: K. Geco prekybos įmonei, UAB „Palangos linas“, UAB „Sveikatos uostas“, UAB „Kauno būstai“ bei UAB „Mirigita“, taip pat – viešosioms įstaigoms „Palangos reabilitacijos ligoninė“, Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijai „Palangos gintaras“ bei Vidaus reikalų ministerijos Poilsio ir reabilitacijos centrui „Pušynas“. Pastarosios trys kartu su savo darbuotojų kolektyvais kurorto savivaldybės biudžetą papildė itin svariais gyventojų pajamų mokesčio įnašais.

Atskiras dėmesys skirtas ir didžiausiems vadinamojo Pagalvės mokesčio mokėtojams, šis mokestis yra vienas iš pagrindinių kurorto apgyvendinimo versle. Po vieną eurą už nakvynę Palangoje mūsų svečiai sumoka verslo įmonėms ir gyventojams, pas kuriuos apsistoja, o šie perveda į Palangos savivaldybės biudžetą. Šios lėšos naudojamos kurorto viešosios erdvėms tvarkyti, kultūriniams renginiams organizuoti, skrydžių iš Palangos oro uosto rinkodarai ir kt.

Mero padėkos įteiktos dešimčiai įmonių bei dešimčiai gyventojų, į Palangos biudžetą 2021 metais pervedusiems didžiausias Pagalvės mokesčio sumas. Šioje kategorijoje apdovanotos šios įmonės: UAB „Sveikatos uostas“, UAB „Vitros prekyba“, UAB „Palangos žuvėdra“, UAB Poilsio namai „Baltija“, UAB „NRT LT“, UAB „Palangos konferencijų centras“, UAB „Pajūrio Gabija“, K. Geco prekybos įmonė, UAB „Eskom“ bei UAB „Kauno saulėtekis“. Tarp fizinių asmenų, t.y. palangiškių ir tų, kurie turi Palangoje nekilnojamojo turto bei jį nuomoja poilsiautojams, didžiausią Pagalvės mokesčio indėlį į Palangos miesto biudžetą 2021 metais įnešė bei Mero padėkomis apdovanoti Vytautas Budginas, Kristina Gliaudytė, Tadas Einikis, Petras Einikis, Egidijus Budginas, Vitalijus Šernas, Lina Baltrimaitė – Dobromilskienė, Marija Jankuvienė, Stanislova Einikienė ir Akvilija Kontrimė.

Sėkmingai 2021-aisiais mokėjusieji mokesčius įvertinti ir pagal atskirų mokesčių kategorijas – išskirti dešimtukai daugiausiai sumokėjusių nekilnojamojo turto, žemės, žemės nuomos bei gyventojų pajamų mokesčių.

Į didžiausių nekilnojamojo turto ir žemės nuomos mokėtojų dešimtuką pateko ir buvo šventiškai padėkota UAB poilsio namai „Baltija“, UAB „Pajūrio Gabija“ bei UAB „Palangos žuvėdra“.

Tarp didžiausių nekilnojamojo turto mokesčio mokėtojų apdovanotos uždarosios akcinės bendrovės „Lucanica“, „Osterodė“, Sveikatos centras „Energetikas“ bei IĮ „Du broliai“.

Daugiausia žemės mokesčio 2021 m. sumokėjo UAB "Sorensen Invest", UAB „Hanika“, UAB „Alkuras“, UAB „Avolonas“, MB „Turto vystymo sprendimai“, UAB „Voster“, UAB „Kurorto investicijos“ ir UAB „Auksinės kopos“.

Padėkota ir didžiausiems žemės nuomos mokesčio mokėtojams – AB "Orlen Lietuva", UAB „Vastint Lithuania“, OU „Litrada Group“ filialui, UAB „Spectator NT“ bei UAB „Lidl Lietuva“.

Gyventojų pajamų mokesčiu 2021 m. Palangos biudžetą gausiausiai papildė šios verslo įmonės: UAB „Pušų paunksnėje“, UAB „Domo projektas“ bei UAB „Vakarų mediena torso“.

Atskirą padėką – už ilgametį dialogą, nuoširdų bendradarbiavimą bei rūpestį verslo aplinka – įsteigė Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija. Jos vadovas Audrius Morkūnas specialų apdovanojimą įteikė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijai, kuriai atstovavo Ingrida Valaitienė.

Pagarbos mokesčių mokėtojams dienos renginį muzikiniais sveikinimai papuošė Palangos S. Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai Arnas Burba, Emilija Sebeckis ir Julija Kilijonaitė (mokytojos Rasa Daukšienė ir Dalia Staškūnaitė) bei Sauliaus Šiaučiulio (fortepijonas) ir Laimono Urbiko (saksofonas) duetas.

Renginį vedė aktorius Gintaras Mikalauskas, kuris, beje, kaip apgyvendinimo paslaugų teikėjas taip pat prisideda prie Palangos savivaldybės biudžeto pildymo mokėdamas Pagalvės mokestį.

Informacija atnaujinta 2022-05-12 11:55