Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Rytoj, ketvirtadienį, nuo COVID-19 ligos pasiskiepykite be išankstinės registracijos

Rytoj, ketvirtadienį, nuo COVID-19 ligos pasiskiepykite be išankstinės registracijos
2021-07-28

Primename, kad kiekvieną ketvirtadienį VšĮ „Palangos asmens sveikatos priežiūros centre“ nuo 11 val. iki 16 val. pasiskiepyti nuo COVID-19 galima be išankstinės registracijos. Gyventojai gali rinktis iš tuo metu sveikatos priežiūros įstaigoje turimų vakcinų. Šiuo metu įstaiga turi dviejų gamintojų vakcinų: „Comirnaty“ (gamintojas – „Pfizer ir ​BioNTech“) ir „Vaxzevria“ (gamintojas – „AstraZeneca“).

Be išankstinės registracijos savaitgaliais galima pasiskiepyti Jūratės ir Kastyčio skvere esančioje Nacionalinio kraujo centro palapinėje. Čia vasaros savaitgaliais – šeštadieniais ir sekmadieniais (išskyrus liepos 31 d.) – nuo 11 val. iki 16 val. galima pasiskiepyti „Janssen“ vakcina. Imunitetui susiformuoti pakanka vienos šios vakcinos dozės.

Vakcinai nuo COVID-19 ligos galima registruotis ir interneto puslapyje www.koronastop.lt arba telefonu 1808, reikiamos informacijos suteiks ir šeimos gydytojai.

Svarbu: vykstant skiepytis reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Taip pat dėl aukštos oro temperatūros rekomenduojama turėti vandens atsigerti.

Šiuo metu registruotis skiepui gali visi šalies gyventojai nuo 12 metų, nepriklausomai nuo jų profesijos, lėtinių ligų ir kitų faktorių. Nuo 18 metų galima rinktis visas šiuo metu Lietuvoje naudojamas vakcinas – „Comirnaty“ (gamintojas – „Pfizer ir ​BioNTech“), „Vaxzevria“ (gamintojas – „AstraZeneca“), „Moderna“ (gamintojas – „Moderna“) ir „Janssen“ (gamintojas – „Janssen Pharmaceutica NV“). Jaunesni, 12–18 metų, asmenys gali skiepytis tik „Comirnaty“ vakcina. 

Sveikatos priežiūros specialistai primena, kad, pasiskiepiju, imunitetui susiformuoti prireikia nuo mėnesio iki pusantro mėnesio, tad jau dabar metas susirūpinti, kaip gyvensime, dirbsime, mokysimės ar bendrausime su artimaisiais rudenį.

Pasiskiepykime vasarą, kad iki atvėstant orams spėtų susiformuoti imunitetas ir rudenį galėtume saugiai dirbti bei atostogauti.

Informacija atnaujinta 2021-07-28 15:43
lt
en ru