Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Aušros Kaziliūnaitės poezijos vakaras „Jūros nėra“

Data: 2021 m. liepos 08 d. 18:00 - 19:00 Kategorija: Iniciatyvos
Liepos 8 d. 18 val. Palangos Vasaros skaitykloje viena ryškiausių šiuolaikinių Lietuvos kūrėjų poetė Aušra Kaziliūnaitė skaitys eilėraščius iš naujausios savo poezijos knygos „Jūro nėra“ bei dalinsis mintimis apie rašymą, įkvėpimą bei savo kūrybinį kelią. Renginio metu su rašytoja kalbėsis knygos leidėja, leidyklos „kitos knygos“ projektų vadovė Aira Niauronytė-Leonidovna.
--------
Apie knygą:
Penktasis Aušros Kaziliūnaitės eilėraščių rinkinys „Jūros nėra“ tęsia knygos kaip performatyvaus ir konceptualaus įvykio liniją. Taupus kalbėjimas ir minimalistinė raiška, atverianti netikėtą žiūrą į kasdienius veiksmus ir įprastus daiktus, knygoje derinama su šnekamąją kalbą primenančiais ilgesniais dokumentiškais tekstais. Daug dėmesio skiriama vaizduotės, įsivaizduojamybės, tikrumo temoms.
Poetas, knygos redaktorius Donaldas Kajokas:
„Jūros nėra“ – penktasis Aušros Kaziliūnaitės eilėraščių rinkinys, sukomponuotas iš penkių skyrių. Taupus, lakoniškas verlibras. Pasitelkusi šypsningai mąslias patirtis bei pajautas, poetė meistriškai pasakoja švelnių paradoksų, prisiminimų, sykiais ir socialinių ženklų nestokojančias istorijas. Ir tos istorijos, ir mes patys su savo patirtimis bei pajautomis galbūt ir esame jūra, kurios galbūt ir nėra.
Aira Niauronytė-Leonidovna, „kitos knygos“:
Aušra yra šamanė, kuri moka nukeliauti kitur, aprėpti multivisatą ir parodyti, ką pamatė. Jai pavyksta tas keistàs, demaskuojančias, džiugias ir baisias būsenas išskaptuoti tekste iki aiškumo, virpančio kaip įkaitęs oras, o išgrynintoje formoje lieka potyrio esmė ir lengvumo įspūdis. Eilėraščiai tampa portalais į galimybes, kurių neįsivaizdavome: kai laikas eina atgal ir ką tik buvusi negyva katė ima gaudyti plaštakes, kai galima atsidaryti stiklainyje užkonservuotą juoką, kai žaizdos – žiedai, o jūra – laikas, nugludinantis šukes.
--------
Apie dalyves:
Poetė, rašytoja, filosofė dr. Aušra Kaziliūnaitė (gim. 1987) išsiskiria unikaliu poetiniu braižu, kuriame susipina vizualumas, formos precizika ir filosofinis, daiktų ir reiškinių esmę užklausiantis santykis su pasauliu.
Aušra yra penkių eilėraščių knygų autorė („Pirmoji lietuviška knyga“ (2007), „20 % koncentracijos stovykla“ (2009), „Mėnulis yra tabletė“ (2014), „esu aptrupėjusios sienos“ (2016) ir „Jūros nėra“ (2021)). Kūryba apdovanota prestižinėmis premijomis: Jurgos Ivanauskaitės, Jaunojo kūrėjo (teikia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija), Elenos Mezginaitės; eilėraščiai versti į aštuoniolika užsienio kalbų.
2018 m. Jungtinės Karalystės leidykloje „Parthian Books“ angliškai pasirodė poetės eilėraščių rinkinys „The Moon Is A Pill“ (vertė Rimas Užgiris). A. Kaziliūnaitė kviečiama savo kūrybą skaityti tarptautiniuose poezijos festivaliuose, yra dalyvavusi Europos ir JAV menininkų rezidencijų programose. 2018 m. Ajovos universitetas rašytojai suteikė garbės nario (Honorary Fellow in Writing) vardą.
A. Kaziliūnaitė yra baigusi istorijos bei religijos mokslų studijas. 2020 m. Vilniaus universitete apsigynė filosofijos mokslų daktaro disertaciją.
 
Aira Niauronytė aka Leonidovna – leidyklos „kitos knygos“ projektų vadovė; kalbos redaktorė; kartais parašo vieną kitą tekstą pačiai aktualiomis temomis. Juokauja, kad knygas reikia leisti amžinybei – t. y. rengiant jas galvoti, kad būtų gražu ilgai, džiugintų ilgai, ir labiausiai mėgsta dirbti būtent prie tokių leidinių.
--------
 
Renginys nemokamas ir atviras visiems. Po renginio bus galima įsigyti knygą „Jūro nėra“ su autorės autografu.
lt
en ru