Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Gedimino Bytauto paveikslų paroda

image
Data: 2021 m. rugpjūčio 05 d. 10:00 - rugpjūčio 30 d. 19:00 Vieta: Palangos viešoji biblioteka, Vytauto g. 61 Kategorija: Parodos
Gediminas Bytautas – dailininkas, poetas, muzikantas, filosofas. Kūryba šiuolaikinė, metapostmodernistinė. Aktyviai rašyti pradėjo apie 2003–2004 m. ir nuo 2005 m. buvo kviečiamas į poezijos renginius. Klaipėdos universiteto mokomasis teatras pastatė G. Bytauto pjesę „Tarp mirties ir gyvenimo“, vėliau pavadintą „Matas“. Nuo 2006 m. kuria elektroninę muziką. 2007 m. pasirodė pirmoji poezijos knyga „Mano paties evangelija“, 2011 m. – antroji „Už stiklo sienų“. Poezijos knyga-paveikslų albumas – trečioji autoriaus knyga.
Personalines dailės darbų parodas pradėjo rengti nuo 2011 m. – jų surengta 14. Kartu su žmona Odile Norvilaite-Bytautiene surengė 8 parodas, 4 kartus dalyvavo jungtinėse parodose.
Alchemija – tai vidinis autoriaus santykis su meno kūriniu, mistinis co-tarpdimencinis būvis. Kuomet, ant baltos drobės, be jokio išankstinio piešinio, labiau, iš vidinio pajautimo, autorius atvaizduoja kitas transcendencijas, pasaulius, ar visai kitokio tipo informaciją, negu esame pratę regėti žemėje. Taip šios transcendencijos, kartu, tampa šio pasaulio dalimi.
„Sakydamas, kad tapau, piešiu transcendencijas, arba tai, ką protas suvokia esant už proto suvokimo ribų, privalau paminėti, kad kalbėdamas apie savo darbus kaip apie transcendencijas, arba tuo labiau, juos laikydamas transcendencijomis, šias transcendencijas ištranscendentinu, įmaterindamas ir suteikdamas joms materialųjį būvį. Taip, šie paveikslai – šios transcendencijos, tampa lyg langai į mažytes meta visatas, mūsų visatai vizualiai rodančias savo gyvybę, savo būdą“.