Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Kalėdinės muzikos valanda“ Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų Bažnyčioje

image
Data: 2021 m. gruodžio 26 d. 13:00 - 14:00 Kategorija: Koncertai
Metų pabaigą švenčiančius, dėkingumo ir bendrystės koncertus, pavadintus „Kalėdinės muzikos valanda“, „Palangos orkestras“ ėmė rengti dar 2000-aisiais, sekdamas senųjų Europos šalių pavyzdžiu.
Pradžioje koncertai šventovėse neįprasti atrodė ir klausytojams, ir bažnyčios tarnams – orkestro pasirodymą jie matė tik kaip liturgijos dalį, tad Šv. Mišias ir muzikinę dalį tekdavo išmoningai apjungti.
Metams bėgant kalėdiniai koncertai surado kelią į klausytojų širdis ir tapo neatskiriami nuo žiemos švenčių iškilmių tiek Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų Bažnyčioje, tiek ir Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje, kur „Palangos orkestras“ taip pat pasirodydavo. Vėliau kolektyvas ėmė plėsti savo geografiją ir Kalėdų laikotarpiu koncertus yra surengęs Šventosios, Tauragės, Švėkšnos, Nidos, Klaipėdos, Šilutės šventovėse.
Šiemet savo kalėdinę kelionę orkestras tradiciškai užbaigs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų Bažnyčioje. Diriguos - Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius.
Koncerto programoje – Thomas Doss, Henry Mancini, Tito Petrikio, Patrick Millstone, Carl Wittrock, Frank Ticheli, Johann Strauss, Manfred Schneider, Henry T. Smart bei Pavel Stanek kūriniai.
lt
en ru