Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Meno edukacija „Koliažiniai ritmai“

image
Data: 2021 m. liepos 29 d. 19:00 - 20:00 Kategorija: Mokymai, seminarai, edukaciniai užsiėmimai
Liepos 29 d. 19 val. kviečiame į meno edukaciją „Koliažiniai ritmai“ Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje (Vytauto g. 72, Palanga). Registracija el. paštu egle.jovaisaite@lnb.lt.
Meno edukacijos – tai tęstinis edukacijų ciklas, kuriame pradžioje pristatomi meno teorijos pagrindai, paskui vyksta praktinės dailės pamokos. Šios edukacijos skirtos pradedantiesiems, bet ir profesionalai gali išplėsti turimas teorines bei praktines žinias. Meno edukacijose susipažinsite su modernizmo tapybos srovėmis ir jų įtaka meno kūrinio kompozicijai. Teorinėje meno edukacijų dalyje bus aptariamos Kinijos ir Japonijos tapybos mokyklos, Europos XIX a. pab.–XX a. prad. tapybos srovių kaita. Būtent jų meninės idėjos leidžia suvokti, kaip reikia kurti, komponuoti paveikslą. Tai – tarsi kūrinio nematomas stuburas, pagrindas, padedantis komponuoti vaizdą iš tam tikrų atskirų formų ar spalvų.
Kai kurie meno žinovai teigia, kad koliažo apraiškų būta jau II a., kai kinai išrado popierių. Iki X a. koliažas, kaip meno technika, naudota labai retai. Vėliau ji pastebima japonų kaligrafijoje. Vis dėlto dauguma meno ekspertų tvirtina, kad tikroji koliažo istorija prasidėjo XX amžiuje.
Koliažas glaudžiai susijęs ir su vartotojų kultūros elementais, reklama, netgi kiču ar visai kitais estetiniais sprendimais, dadaizmu, „Fluxus“ judėjimu. Tai – meno sritis, kuriai simpatizuoja įvairių sričių menininkai: tapytojai, grafikai, tekstilininkai, keramikai. Ir literatūroje, atvirai cituojant kitus autorius, galima dėlioti kalbinį, tekstinį koliažą, supintą iš kelių autorių kūrybos. Autorius savaip gali valdyti šiuos tekstus. Antai autorių kolektyvo išleistoje knygoje „Dailės kritikos (meta)metodologijos metmenys“ (2018) „cituojami“ kiti autoriai ir menamai jų sukurti tekstai, kurių jie nė neparašė. Šių kolegų bendramintis tapytojas G. Znamierovskis šmaikščiai „pertapo“ meno istorijos paveiktus paveikslus, bylojančius apie dabartines gyvenimo peripetijas. O kur dar kompozitorių kūryba, išskaidanti ar „preparuojanti“ garsus, kad vėliau tai susidėliotų (arba ne) į tam tikrus muzikos motyvus. Taigi koliažo apraiškas galima atpažinti ir laike, ir erdvėje.
SVARBU! Laikantis saugumo reikalavimų, žiūrovai įleidžiami ne anksčiau nei likus 15 min. iki renginio. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Dalyviams būtina dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis. Atėjus į renginį, privaloma užpildyti COVID-19 anketą. Norintieji dalyvauti renginyje turi registruotis. Atsiprašome už nepatogumus.