Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Paroda "Kurk etiketę daiktui, ne žmogui"

image
Data: 2021 m. rugpjūčio 11 d. 10:00 - rugsėjo 15 d. 16:00 Vieta: Miniatiūrų galerija, Vytauto g.110, Palanga Kategorija: Parodos

Miniatiūrų mini galerija (Vytauto g. 110, Palanga) nuo 2021 m. rugpjūčio 11 d. iki rugsėjo 15 d. kviečia aplankyti 5-12 klasių mokinių iš Kauno darbų parodą "Kurk etiketę daiktui, ne žmogui

MINIATIŪRŲ MINI GALERIJOJE PARODA - SOCIALINĖ INICIATYVA

Į Palangą atkeliavo Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklos organizuota paroda – socialinė iniciatyva „Kurk etiketę daiktui, ne žmogui!“. Šio meninio – socialinio projekto tikslas - paskatinti vaikus per kūrybą išreikšti požiūrį, kad patyčios ir etikečių klijavimas žmonėms yra nepriimtinas elgesys.

„Kasmet dalyvaujame kampanijos „Be patyčių“ rengiamose teminėse savaitėse. Šia tema esame surengę parodų, vaikų piešiniai iliustravo televizijos laidą. 2020-aisiais gimė mintis plastinės raiškos ir kompozicijos pamokose kurti etiketes daiktams, taip atkreipiant dėmesį į patyčių temą, tačiau ne pamokslaujant, o išlaisvinant kūrybiškumą. Pradžioje konkursą planavome surengti dailės mokyklos mokiniams, tačiau vėliau nutarėme pakviesti dalyvauti visas Kauno miesto bei Kauno rajono mokyklas ir net radome rėmėją“, – teigė idėjos autorė Kauno A. Martinaičio dailės mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Jurgita Delonaitė-Meškienė.

Konkurso sąlygos aprašė idėją, vertinimo principus ir techninius reikalavimus etiketėms, tačiau niekaip nebuvo ribojama kūryba, buvo galima laisva forma pasirinkti ir temos išpildymą, ir formą – panaudoti tapybą, grafiką, koliažus, fotografiją, kompiuterinę grafiką arba mišrias formas. Todėl savaime susiformavo dvi darbų grupės – vienose, panašiai kaip socialiniuose plakatuose, buvo įgyvendinama mintis neklijuoti etikečių žmonėms. O kitą, didesnę grupę, sudarė mokinių sukurtos etiketės pačių pasirinktiems daiktams ir produktams.

Iš 112 darbų, pateiktų konkurso metu, buvo išrinkta 40 kūrinių, kurių autoriai geriausiai įgyvendino konkurso idėją. Vertinimo komisijoje dalyvavo menininkas, mokslų daktaras Algirdas Gataveckas; grafikos menų magistras, Vilniaus dailės akademijos KF docentas Rolandas Rimkūnas; grafikė, mokytoja ekspertė Aistė Ramūnaitė; dailės mokytoja metodininkė Rasa Bakienė, grafikos dizainerė, etikečių gamintojos „Aurika“ atstovė Vytautė Zovienė.

„Konkursas buvo turtingas piešinių įvairove, darbai pasižymėjo išbaigtumu. Vaikai paprastai piešia ir nemeluoja, tad kiekvienas etikečių tematiką „ištransliavo" savaip. Tų vaikų, kurie savo aplinkoje yra patyrę „etikečių klijavimo" žmonėms problemą, darbai buvo paveikesni, kiti piešiniai džiugino savo įdomiais pačių etikečių sukūrimo sprendimais“, – konkurso darbus apibūdino menininkas Algirdas Gataveckas.

Komisijos narys VDA KF docentas R. Rimkūnas, vertindamas darbus, labiausiai akcentavo socialinę kryptį atspindėjusius kūrinius. Jis išskyrė gerai atliktus darbus plakato disciplinos formate, piešinių ritmiką, harmoniją ir dialogą. R. Rimkūno teigimu, įsiminė įdomiai surastos ir išspręstos kompozicijos, spalviniai santykiai, tiksliai atskleistos temos, subtili piešinių grafika, taip pat linksma darbų nuotaika.

Visų konkurso dalyvių darbus konkurso rėmėja ir etikečių gamykla „Aurika“ atspausdino ir padovanojo mokiniams. Nugalėtojų darbai šiuo metu eksponuojami parodoje Miniatiūrų mini galerijoje Palangoje.

 

Informacija atnaujinta 2021-08-17 09:14