Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Tado Kazakevičiaus fotografijų paroda „Tai, ko nebebus“

image
Data: 2021 m. rugpjūčio 11 d. 11:00 - rugsėjo 12 d. 16:00 Kategorija: Parodos
„Paroda, tai ko nebebus“ – tai T. Kazakevičiaus fotografijų ciklas, pristatantis penkerius metus fiksuotą nykstantį Lietuvos kaimą. Ieškodamas įsimintinų ir iškalbingų kadrų šalies keliais ir vieškeliais fotomenininkas nuvažiavo daugiau nei 7000 kilometrų.
Ciklą autorius vadina asmenine sentimentalia kelione, nusidriekusia per įvairias Lietuvos vietoves – Plungės, Šalčininkų, Ukmergės, Elektrėnų, Anykščių, Kazlų Rūdos, Pasvalio ir kitus rajonus.
„Kaimo žmogus – subjektas, kuris nuolatos mane fotografiškai jaudino ir net nenorėdamas jį romantizavau. Supratau, kad šie jausmai kyla ne šiaip sau, – jau ilgai mane domino per Didžiąją depresiją Jungtinėse Amerikos Valstijose vykdytos Fermų apsaugos administracijos programos darbai. Walkeris Evansas, Dorothea Lange ir kiti fotografai, vedami įžvalgiojo Roy Strikerio, vykdė savo veiklą, taip kurdami savotišką Amerikos kaimo archyvą. Jų dėka amerikiečiai vis dar turi puikią galimybę pamatyti, kaip atrodė jų kaimas iki didžiojo egzodo. Aš kaipmat supratau, kad panašus procesas, vykstantis Lietuvoje, turi būti užfiksuotas. Tik laiko klausimas, kada mūsų kaimas transformuosis ir visa tai liks gyva tik mūsų prisiminimuose“, – teigia autorius.
Parodoje pristatomas fotomenininko nuotraukų ciklas pateko ne tik į prestižinį „Leica Oskar Barnack Award“, bet ir į tarptautinių fotografijos konkursų „ZEISS Photography“, „Lens Culture“, „The Royal Photographic Society“ parodų finalininkų gretas.
T. Kazakevičiaus ciklas „Tai, ko nebebus“ pristatytas „The British Journal of Photography“, taip pat didele apimtimi eksponuotas prestižinėje „Jimei x Arles“ (Kinija) parodoje, „Xposure“ fotografijos festivalyje (Jungtiniuose Arabų Emyratuose) bei daugelyje kitų tarptautinių festivalių.
2017 metais už šio ciklo plėtojimą T. Kazakevičiui skirtas Kultūros ministerijos jaunojo menininko prizas.
Paroda „Tai, ko nebebus“ Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje veiks iki rugsėjo 12 d.
Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.