Maršrutai, žygiai
Palanga – ne Lietuvoje! Taip buvo iki 1921 metų, kol nebuvo priimtas tarptautinio arbitražo komisijos sprendimas Palangą ir Šventąją grąžinti Lietuvai.
Kaip viskas vyks?
- Susiburkite į 4-6 narių komandą – gerą kompaniją (draugų, šeimos narių, kolegų ir pan.). Reikės turėti bent vieną išmanų telefoną su internetiniu ryšiu, patogius batus ir gerą nuotaiką.
- Užsiregistruokite Palangos moksleivių klubo svetainėje moksleiviuklubas.lt Užsiregistravus gausite nuorodą, kaip pasiekti pirmąjį tašką, nuo jo ir pradėsite žygį.
- Kiekvienoje sekančioje stotelėje nuskenavus QR kodą Jums bus pateikti istoriniai faktai apie rastą objektą, nurodyta užduotis ir sekančio objekto koordinatės.
- Kiekvienas registruotas žygio dalyvis bus apdovanotas prizais. Išskirtiniai prizai laukia už išradingiausiai atliktas užduotis, jauniausių ir vyriausių dalyvių apdovanojimas ir kitos įvairios nominacijos :).
Dalyvaudami renginyje pažinsite istorines Palangos vietas, pasigėrėsite jos gražumu, pakvėpuosite tyru oru, pagerinsite savo fizinę būklę, praleisite nepakartojamas akimirkas su brangiais žmonėmis ir praturtinsite tiek savo sielą, tiek kūną.
Pasinaudokite nuostabia proga keliauti, atrasti, pažinti ir laimėti!
Data: 2021 m. gegužės 14-23 d., būtina priemonė – išmanus telefonas, daugiau informacijos ir registracija – www.moksleiviuklubas.lt.
Jurginės - tai pavasario, žalumos, gamtos šventė, tad aktyviausius šventės dalyvius kviečiame susipažinti ir atrasti Palangoje įdomius gamtosauginius objektus. Keliaudami maršrutu „Rask Jurgio raktus” sužinosit, kas pasodino Trijų Jonų ąžuolą, kur auga Stelmužės ąžuolo palikuonis, kada pagal senuosius palangiškius ateis pasaulio pabaiga ir dar daug įdomių dalykų apie išskirtinius Palangos gamtinius objektus.
Maršrutą galite apeiti naudodamiesi žemėlapiu, nurodytu šventės programoje, arba mobiliojoje programėlėje #walk15, pasirinkę maršrutą „Rask Jurgio raktus“.
Balandžio 5 dieną kviečiame į žygį „Gintaro kelias“ Palanga – Šventoji.
Žygis skirtas paminėti 1921 m. kovo 30 d. Palangos krašto grąžinimą Lietuvai. Šiemet Palanga mini grąžinimo šimtmetį, todėl šis žygis itin reikšmingas. Žygio diena taip pat išskirtinė. Balandžio 5-oji – Palangos miesto vardo gimtadienis - 1253 m. Palanga pirmą kartą paminėta Kuršo dalybų tarp Livonijos ordino ir Rygos vyskupo akte.
Žygis organizuojamas nuo 2011 metų. Kasmet jame dalyvauja iki 500 dalyvių. Dalyvavimas nemokamas.
Iš Palangos į Šventąją dalyviai keliauja įvairiais būdais: dviračiais, riedučiais, paspirtukais ar pėsčiomis.
Dėl esamos epidemiologinės situacijos šiais metais žmonės keliaus iš įvairių Palangos vietų laisvai pasirinktu laiku. Visą maršrutą žygeivius lydės lentelės su įdomiais faktais apie Palangą (lentelės išdėstytos pajūrio ruože bei palei dviračių taką Šventosios link).
Dalyvius sutiksime Šventosios centrinėje aikštėje nuo 12 val. iki 16 val. Žygiui bus naudojamos programėlės su GPS sekimo funkcija (Strava, Runkeeper, Nike Run Club, Pacer ir pan.), fiksuojančios kelią. Atvyktus į Šventosios centrinę aikštę ir parodžius savo maršrutą programėlėje, dalyviams bus įteiktos atminimo dovanėlės.
Palangos kultūros ir jaunimo centro inf.
Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl, kad kovo 30 d. Palanga minės visai šaliai svarbią sukaktį – sukaks 100 metų nuo dienos, kai Palanga 1921 m. buvo grąžinta Lietuvai.
Šiemetiniai margučiai bus padabinti vaikų piešiniais. Palangos ir Šventosios moksleiviai dalyvavo piešinių konkurse „Mano gražiausios pasakos ir legendos apie Palangą ir jūrą“. Komisija atrinko 10 darbų, kuriuos ant 2 metrų aukščio ir 1,4 metro skersmens margučių perpiešė palangiškis dailininkas Gintaras Lapas. Piešinių autoriai: Nikolė Jonauskaitė, Kasparas Jasas, Emilia Sebeckis, Viltė Rakauskaitė, Domantas Barkauskas, Amelija Burvytė, Vėjas Kiuberis ir Marius Diemintas.
Šimtmečio margučių teks ieškoti ne tik populiariose Palangos vietose, tokiose kaip Jūratės ir Kastyčio skvere, Meilės alėjoje ar šalia Palangos simbolio – Kurhauzo, bet ir pušynuose, jaukiuose parkeliuose ar miegamųjų kvartalų erdvėse.
Visus margučius rasti galima pasitelkus žemėlapį arba mobiliąją programėlę „Walk15“. Pasirinkus „Šimtmečio margučių Palangoje“ maršrutą, čia bus galima rasti išsamią informaciją apie kiekvieną margutį. Eiti siūloma pagal programėlėje nurodytą eiliškumą, o šalia kiekvieno margučio reikės rasti kaspinėlį su užrašytu žodžiu. Surašę visus žodžius, perskaitysite eilėraščio ištrauką. Parašius šio eilėraščio autorių ir nusifotografavus kartu su mėgstamiausiu margučiu, nuotrauką reikėtų atsiųsti Palangos kultūros ir jaunimo centrui (el. paštu komunikacija@pkjc.lt arba asmenine žinute į Facebook paskyrą – www.facebook.com/palangoskjc). Laimėtojas bus skelbiamas balandžio 11 d.
Šimtmečio margučių ieškokite nuo kovo 27 d. iki balandžio 11 d.