Ieškoti

Iš viso rezultatų:

Proginis magnetukas (iniciatyva "Surink Lietuvą")

Proginis „Surink Lietuvą“ magnetukas, arba ką šiais metais švenčia Palanga

„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“  proginį magnetuką.  O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.

Tokiai išskirtinei šventei proga atsirado todėl, kad prieš 100 metų, skirtingai nei Lietuva, Latvija paskelbdama šalies nepriklausomybę, deklaracijoje, nurodė valstybės sienų ribas. Jos buvo nustatytos pagal buvusios Kuršo gubernijos, kuriai tuo metu priklausė ir Palanga, ribomis. Vis tik po ilgų derybų 1921 m. kovo 30 d. Lietuvos – Latvijos sienos sutartimi Palanga iki Būtingės kaimo imtinai, sugrąžinama Lietuvai. Šiai neįprastai progai paminėti ir skiriamas šis „Surink Lietuvą“ magnetukas, kurį jau nuo kovo 24 d. galima bus įsigyti Palangos turizmo informacijos centre.

Tai jau trečiasis toks, proginis, „Surink Lietuvą“ magnetukas. Pirmasis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui išleistas 2020 m. pradžioje, jį galima rasti MO muziejuje Vilniuje. O štai antrasis visai netoli nuo Palangos – Lietuvos jūrų muziejuje keliautojams primena, kad jūra ne tik smagios maudynės, bet ir visas gyvūnijos pasaulis, bei įtraukianti jūros laivybos istorija. Nors ateityje sulauksime dar ne vieno tokio, proginio, „Surink Lietuvą“ magnetuko, projekto autoriai neatskleidžia kur bus sekantis. „Nenorime skubėti ir norime, kad keliautojai rinkdami antrąją, jau proginę Lietuvą dar giliau pažintų savo šalį, dar kartą aplankytų tas vietas kurių galbūt nespėjo ankstesnių vizitų metu“ – pasakojo projekto autorė Lina Baublienė.

„Surink Lietuvą“ šiemet žada ir daugiau naujienų – jau visai netrukus pasirodys dar vienas stalo žaidimas „Surink Lietuvą. Skoniai“, kuris kvies pakeliauti po lietuvišką virtuvę. Jau dabar galima susikurti bei nusispalvinti ir virtualų „Surink Lietuvą“ žemėlapį, kurį galima rasti

WeloveLithuania.com portalo atskiroje skiltyje „Surink Lietuvą“. Ten rasite ir daugiau naudingos informacijos – magnetukų įsigijimo vietas, magnetukų istorijas ir kt.

Primename, kad „Surink Lietuvą“ yra idėja skatinanti keliauti po Lietuvą ir iš tokių kelionių parsivežti po suvenyrą bei trofėjų – „Surink Lietuvą“ magnetuką. O surinkus juos visus ant šaldytuvo ar kur kitur surinkti vieną iš beveik 10 tūkst. šiuo metu pagamintų Lietuvos žemėlapių. Nors šiai dienai jau „surinkta“ apie 520 tūkst. magnetukų, projekto komanda patikina, kad magnetukų tikrai nepritrūks ir juos įsigyti galės visi norintys.

Informacija atnaujinta 2021-03-31 16:16